Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 7.septembris  


Kompostējamo atkritumu savākšana

Tuvojoties rudenim, palielinās nobirušo koku lapu, dārza atkritumu un nevajadzīgo augļu apjoms. Tāpat kā līdz šim, iedzīvotāji savāktos zaļos atkritumus var pašu spēkiem nogādāt  Cēsīs, Austrumu ielā 5. Atgādinām, ka šeit atļauts izbērt tikai satrūdošos atkritumus – lapas, pļauto zāli, nevajadzīgos  augļus un dārza atkritumus, ko diemžēl daži pārprot un kompostējamā vieta bieži vien kļūst par izgāztuvi sadzīves atkritumiem. Šeit aizliegts izmest sadzīves atkritumus un nesašķeldotus koku zarus. Lūdzam visus atvestos kompostējamos atkritumus izberiet no maisiem, jo maisi nesatrūd, apgrūtinot komposta veidošanu un tālāko izmantošanu.  Kompostēšanas vieta Austrumu ielā regulāri tiek uzturēta un kopta, izbērtos atkritumus sastumjot kaudzē, tādēļ lūgums atvesto nebērt pašā ceļa malā, bet gan tuvāk kaudzei, lai paši sev un citiem neradītu problēmas ar izbēršanu. Tā kā dažu gadu laikā zaļo atkritumu Austrumu ielā sakrājies ievērojams apjoms, plānots, tos kompostēt, sijāt, lai atbrīvotu no piemaisījumiem, un izmantot pilsētas apstādījumu ierīkošanā un kopšanā.

Lapu un citu zaļo atkritumu savākšanu nodrošina arī SIA „ZAAO”, kas piedāvā zaļo atkritumu izvešanu ar 1 m3 lieliem maisiem, vai lielāka izmēra un daudzuma atkritumu savākšanu ar tehniku.

Piemājas dārzos zaļos atkritumus variet veiksmīgi kompostēt saviem spēkiem. Pareizi veidots komposts ir ļoti labs organisks materiāls augsnes ielabošanai, stādījumu mulčēšanai, izmantojams arī telpaugiem.

Iedzīvotāji jau noteikti pamanījuši, ka Cēsu novada pašvaldība, pilsētas teritoriju uzkopšanai un uzturēšanai, izmanto komunālo tehniku. Ar jaunajiem traktoriem tiek veikti dažādi darbi, tai skaitā ielu malu tīrīšana un slaucīšana, pašvaldības īpašumiem piegulošo gājēju celiņu kopšana, zāles pļaušana un drīz galvenais darbs būs lapu savākšana. Lai pilnvērtīgi izmantotu tehnikas iespējas, racionāli plānotu darbus un ekonomētu degvielu, savāktos zaļos atkritumus paredzēts izbērt un uzglābāt pagaidu atbērtnēs vairākās vietās pilsētā. Pagaidu atbērtnes nebūs lielas, savāktie zaļie atkritumi regulāri ar lielāku tehniku tiks nogādāti Austrumu ielā 5, kur jau vairākus gadus darbojas zaļo un kompostējamo atkritumu savākšanas laukums. Pagaidu atbērtnes paredzētas tikai komunālās tehnikas vajadzībām, iedzīvotājiem aizliegts bērt šeit savus savāktos zaļos/kompostējamos atkritumus.

Informējam, ka zaļo atkritumu savākšanas vieta Dārziecības ielā 11 ir likvidēta, teritorija ir noplanēta, nākošā gada pavasarī tiks nolīdzināta un izveidots pļaujams zāliens.

 

Dace Laiva

Cēsu novada pašvaldības ainavu arhitekteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv