Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 7.oktobris  


Cēsīs apskatāmas Rīgas Raganas un koncertēs Rīgas Saksofonu kvartets

Ceturtdien, 9.oktobrī plkst.16.00 Cēsu Jaunās pils ķēķī tiks atklāta Kristas Burānes un Raiņa literārā foto izstāde „Rīgas Raganas”. Izstādes atklāšanas dienā ieeja bez maksas.

 

Izmantojot divus izteiksmes līdzekļus – fotogrāfiju un literatūru, izstādē tiek stāstīts par labajām Rīgas Raganām – piecām sētniecēm, kuras katru rītu uzbur Rīgu tīru un sargā to no ikdienas iebrucējiem – vienaldzīgajiem mēslotājiem.

 

Septiņdesmit dokumentālo fotogrāfiju sērija sakārtota, balstoties uz Raiņa lugu “Rīgas Raganas”. Gluži tāpat kā sētnieces iesaistītas Rīgas glābšanā, arī šajā mazpazīstamajā darbā Lāčplēša un Spīdolas meita Dedze cīnās pret Rīgas iekarotājiem. Dedzes vārdi un domas piešķir piecu Rīgas sētnieču ikdienas darba atspoguļojumam īpašu noskaņu. Portretējumus papildina arī īsi dokumentāli teksti par katras izstādes varones darbu.

 

Izstāde Cēsu Jaunajā pilī aplūkojama katru dienu no plkst.10.00 – 17.00 (brīvdiena pirmdiena). 

Ieejas maksa: Ls 2.00 / skolēniem, studentiem, pensionāriem- Ls 1.00.

 

Plkst.17.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta Ausekļa Baušķenieka „Mājās un ārpus mājas”. Izstādes atklāšanas dienā ieeja bez maksas.

 

Izstādē aplūkojamās gleznas nākušas no ģimenes kolekcijas un līdz ar to iepriekš nav bijušas pieejamas publikas apskatei. Baukšķenieka darbiem raksturīgs labestīgi ironisks skats uz dažādām sadzīves parādībām.

 

Cēsu Izstāžu nams ir atvērts katru dienu no plkst. 10.00 – 17.00 (pirmdiena- brīvdiena).

 

Biļešu cenas: Ls 1.00 / skolēniem, studentiem, pensionāriem- Ls 0.50.

 

Plkst.18.30 Cēsu Izstāžu namā viesosies Rīgas Saksofonu kvartets ar koncertu „SPHINX”.

 

Tieši ar Rīgas Saksofonu kvarteta darbību ir aizsākusies akadēmiskā saksofona ēra latviešu mūzikā. Četri izcili mūziķi Artis Sīmanis, Gints Pabērzs, Ainars Šablovskis, Arvīds Kazlausks ar savu saksofona spēli guvuši atzinību gan publikas, gan kritiski noskaņotu speciālistu vidū. Būdami demokrātiski izvēlētajā stilistikā un ietiepīgi profesionālās prasmes izkopšanā, pilnveidojuši skanējuma nianses un meistarību un lauzuši iesīkstējušos stereotipus par saksofonu kā tīri džezisku instrumentu.

 

Biļetes cena: Ls 2.00, skolēniem, studentiem, pensionāriem- Ls 1.00.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv