Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 7.novembris  


Stikla deja Cēsu Izstāžu namā

Piektdien, 7.novembrī plkst.16.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta pirmā Baibas Cālītes izstāde viņas dzimtajā novadā. Izstādē aplūkojami pūstā stikla, vitrāžas un autortehnikā veidoti mākslas darbi, kuri izstādi caurvij ar daudz un dažādiem toņiem, radot nebeidzamas gaismas spēles.

 

Izstādes nosaukums „Neprātīgā dejā” pasvītro ekspozīcijas pamatideju – attēlot noteiktu cilvēka dzīves laika posmu. Laiku, kad esi jauns un neprātīgs un tāpēc uzdrošinies vairāk! Māksliniece Baiba Cālīte stāsta, ka „radītajos stikla objektos atspoguļojas mana neprātīga daba. Pēc būtības esmu klusa, mierīga, taču mani darbi ir daudz brīvāki un atraisītāki, tie pastāsta visu, tie pauž manas dziļākās emocijas, domas, manu būtību, un to visu es cenšos parādīt dažādos materiālos.”

 

Māksliniece piedalījusies izstādēs Helsinkos (Somijā), Nancy (Francijā), Rīgā un citās Latvijas pilsētās, bet šī ir pirmā Baibas Cālītes izstāde viņas dzimtajā novadā. Māksliniece augusi un mācījusies Priekuļos, savukārt, izglītību specialitātē guvusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā un vēlāk – Latvijas Mākslas akadēmijā. Pusgads pavadīts Lielbritānijā Sanderlandes universitātē Keramikas un stikla mākslas nodaļā, kur Baiba Cālīte apguvusi pūstā stikla tehniku.

 

Ieejas maksa pieaugušajiem Ls 2, skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1.

 

Cēsu Izstāžu nams atvērts no otrdienas līdz svētdienai no 10.00 - 17.00.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv