Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 7.novembris  


11.novembrī diskusijas par varonibu kopa ar Andri Geidānu un aktieri Vili Daudziņu

Šogad atzīmējot Lāčplēša dienu, uzmanība tiek vērsta uz varoņiem mums apkārt. Stāstīsim ne tikai par tiem, kuri cīnījās vēsturiski nozīmīgajā laikā, bet arī mēģināsim saprast vai vārdam „varonis” un „varonība” mainījusies nozīme mūsdienās.

 

Vēsturnieks Kaspars Kļaviņš ieskatīsies tēmā „A.Pumpurs un viņa varoņeposs”, bet vēsturnieks Tālis Pumpuriņš iepazīstinās klātesošos ar varoņiem cēsniekiem nelielā stāstījumā „Cēsnieki – Lāčplēša ordeņa kavalieri: stāsti par varoņiem mums līdzās”.

 

Diskusiju vadīs vēstures entuziasts Andris Geidāns izjautājot Jaunā Rīgas teātra aktieri, kam tuva karavīru likteņu tematika – Vili Daudziņu. „Laiks kad lietas postulē ir pagājis, šis pienācis brīdis pašiem atrast un apzināties vārda „varonis” formulējumu,” par gaidāmo diskusiju saka vēstures entuziasts Andris Geidāns. Iedziļinoties vēsturiskajos notikumos un salīdzināt dažādus literatūras avotus, Andris Geidāns ir atklājis interesantus vēsturisko faktus par varoņiem, tādējādi rosinot diskusijas par to, vai varonis ir varonis, vai tas nav nekas vairāk kā notikumu interpretācija?

 

Skolu jaunieši un ikviens cēsnieks aicināti 11.novembrī plkst.13:00 uz lekcijām un diskusiju par varonības tēmu Rīgas Pedagoģijas Izglītības un Vadības Akadēmijas telpās.

 

Ieeja bez maksas. Plašāka svētku programma apskatāma ŠEIT

 Foto: Jānis Vīksna

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv