Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 7.decembris  


Cēsu tūrisma piedāvājumu prezentēs Ziemassvētku pasākumā Londonā

Cēsis, 07.12.05.

 

 

8. decembrī Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centra” (VVTC) pārstāvji, piedāvājot īpašu viduslaiku programmu, vadīs Ziemassvētku pasākumu Latvijas vēstniecībā Londonā. Prezentēt Cēsis un pilsētas 800 gadu jubileju cēsniekus uzaicināja Latvijas tūrisma birojs Londonā. 

 

Uz Londonu dosies aģentūras Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja Jolanta Solovjeva, koklētāja Ieva Kalniņa, gidi Edgars Kuzmans un Ingmārs Grīnbergs. Londonā komandai pievienosies arī divi Lielbritānijā studējošie gidi Agrita Ikauniece un Edgars Šults.

 

Uz pasākumu ielūgti britu tūroperatori, aģenti, žurnālisti, aviokompāniju pārstāvji un tūrisma nozares atbalstītāji. Jau zināms, ka apmeklētāju vidū būs pārstāvji no tādām pazīstamām tūrisma firmām kā „Thomas Cook”, „Gulliver Travel”, „Nortour”, „Inghams”, „Regent Holiday”, „Baltic Adventures”. Pasākuma viesi būs arī žurnālisti no lielajiem britu medijiem „ The Times”, „Daily Express”, „OK Magazine” un citiem.

 

Viduslaiku atmosfērā vairāk nekā divas stundas garajā Ziemassvētku pasākumā cēsniekiem būs iespēja iepazīstināt viesus ar Cēsu viduslaiku pils kompleksa piedāvājumu un prezentētu pilsētas 800 gadu jubilejas svētku programmu. Pasākuma īpašais viesis būs Livonijas ordeņpils mestrs Valters fon Pletenbergs, kurš stāstīs par Cēsīm, Latviju un viduslaikiem, ielūgs visus uz viduslaiku banketu, kā arī aicinās piedalīties atrakcijās. Latvisku atmosfēru radīs kokles spēle un latviešu Ziemassvētku mūzika. Tiks izdalīti arī pirmie ielūgumi uz Cēsu 800 gadu jubilejas svinībām.

 

Latvijas tūrisma biroja Londonā vadītāja Eva Staltmane paskaidroja: „VVTC pārstāvji uz Londonu tika uzaicināti kā tūrisma nozares profesionāla komanda, kura spēj nodrošināt tūristiem interesantu piedāvājumu. Dažādi iestudējumi Cēsu pilī un viduslaiku bankets  ir ļoti atraktīvas tūrisma programmas, kas piesaista gan tūristus, gan korporatīvās grupas. Cēsis kā interesantu apskates vietu savos ceļojumu maršrutos jau iekļāvušas vairākas britu tūrisma kompānijas.” Arī Jolanta Solovjeva atzīst, ka vadīt Ziemassvētku pasākumu Lielbritānijas tūrisma nozares pārstāvjiem ir liels gods un lieliska iespēja prezentēt gaidāmo Cēsu pilsētas 800 gadu jubileju, pievērst starptautisko žurnālistu izmanību un popularizēt Cesis un Latviju  ka atraktīvu tūrisma galamērķi.

 

Jau ziņojām, ka oktobrī Latviju apmeklēja britu tūroperatoru delegācija, kurai Cēsis palikušas īpaši spilgtā atmiņā. Turklāt E. Staltmane uzsver, ka nākošajā gadā Lielbritānijā pastiprināti tiks popularizēts tieši Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, īpaši pilis, muižas un kultūras pasākumi.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv