Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 12.jūlijs   Vārda dienu svin: Indriķis, Ints, Namejs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 7.decembris  


Šodien plkst. 17:30 iedegsim pilsētas galveno egli

Kā jau katru gadu, arī šogad Cēsis turpina tradīciju un rotājas! Šā gada 14. decembrī visi cēsnieki un viesi ir aicināti uz Vienības laukumu, kur no plkst. 17:30 sāksies egles iedegšanas pasākums ar rotaļām, atrakcijām un Svētku uguņošanu, kā arī Coca - Cola Ziemassvētku karavānu.

 

Lai iedzīvotāji par Ziemassvētku noskaņu varētu priecāties arī pilsētā, uz pilsētas centru no Cēsu rajona Dzērbenes puses atceļojusi egle, kuras augstums ir aptuveni 14 metri. Šāds egles augstums izvēlēts tāpēc, ka Vienības laukuma specifiskās vēju plūsmas dēļ augstāku egli likt nebūtu vēlams, jo pastāv iespēja, ka lielākā vējā varētu nolauzt egles galotni un sabojāt rotājumus.

 

Šogad ziemassvētku egli Cēsu centrā rotās 30 elektrisko spuldzīšu virtenes – katra 20 m garumā, kopā ap egli apvijot pavisam 600 metrus lampiņu virtenes. Zaros šūposies dažādas bumbas, rūķīšu un zvaigznīšu figūras. Šajos svētkos egle rotāsies sarkanos un baltos toņos, bet kā īpašs akcents – egles galotni sargās jauns, balts eņģelītis.

 

Pilsēta par svētku noskaņu domājusi jau deviņus gadus un katrā Ziemassvētku laikā rotājumi tiek papildināti vai nomainīti.

 

Pilsētas centrā rotājas ne tikai lielā egle, bet arī apkārt esošie koki un stabi, kas par savu rotu izvēlējušies gan zvaniņus, gan bumbas un zvaigznes. Kopumā pilsētas centrā izvietoto rotājumu garums sasniedz aptuveni divus kilometrus.

 

Cēsīs svētku egles tiks uzstādītas Vienības laukumā, Pils laukumā, pie Cēsu pansionāta, Viestura ielā (netālu no Cēsu rajona slimnīcas), Stacijas laukumā un pie Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras. Īpaša pateicība veikalam „ESSE”, kas nodrošinās elektrības pievadi Viestura ielā novietotajai eglei.

 

Cēsu pilsētas rotāšanu ikgadēji nodrošina Cēsu pilsētas dome. Šogad svētku egles rotājumi izmaksāja aptuveni 2000 Ls. Rotājums uzstāda firma „Elektro AG”.

 

Sakarā ar pasākumiem pilsētas centrā, no plkst. 17:00 līdz plkst.18:30 transporta kustība būs slēgta:

  • Vaļņu iela - posmā no Piebalgas ielas;
  • Lenču iela - posmā no Palasta un Festivāla ielas krustojuma;
  • Valmieras iela - posmā no Uzvaras bulvāra.
  • Raunas ielā.  

Autovadītāji ir laipni aicināti sekot norādēm par iespējamām apbraucamajām ielām.

 

CĒSIS – PILSĒTA, KAS SVIN

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

Tālr. 4121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv