Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.decembris  


Viesi no Linčepingas pārsteigti par Cēsīs redzēto

Šonedēļ Cēsīs viesojās Linčepingas ( Zviedrija) veselības aprūpes speciālistu un pašvaldības darbinieku delegācija. Viesi tikās ar kolēģiem Cēsu klīnikā un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas. Linčepingas delegācija apmeklēja Cēsu novada pašvaldību un tikās ar novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu.

  Pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Dita Trapenciere pastāstīja viesiem par novada izveidi, demogrāfisko situāciju, uzņēmējdarbību, pašvaldības veikumu īstenojot Eiropas Savienības projektus, kā arī kultūras un tūrisma aktivitātēm. Linčepingas pārstāvji uzdeva daudz jautājumu G. Šķenderam gan par veselības aprūpi, gan par novada pārvaldi, gan uzņēmējdarbību. Domes priekšsēdētājs pastāstīja, ka Latvijā notiek veselības aprūpes sistēmas reforma, taču nav pieļaujams, ka reformas rezultātā mediķu pakalpojumi kļūst iedzīvotājiem dārgāki un grūtāk pieejami. G. Šķenders uzsvēra, ka liela uzmanība novadā tiek veltīta izglītības sistēmas attīstībai un pilnveidošanai. Diemžēl jaunieši, guvuši labu izglītību, aizbrauc studēt un strādāt uz citām Eiropas valstīm, tostarp arī uz Zviedriju, kur kļūst par kvalificētiem un labi atalgotiem speciālistiem. Linčepingas pārstāvji minēja, ka arī Zviedrijas vēsturē bija posms, kad tūkstošiem valsts iedzīvotāju izbrauca peļņā uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Tagad vēsturnieki atzīst, ka šo cilvēku gūtā pieredze un nopelnītā nauda daudz deva arī Zviedrijas attīstībai. G. Šķenders piekrita, ka ārvalstīs gūtā pieredze ir vērtīga, taču uzsvēra, ka lielas bažas rada tas, ka līdz ar iedzīvotāju aizbraukšanu pēdējos gados, demogrāfiskā situācija Latvijā ir uz kritiskas robežas. valsts nevar attīstīties, ja nav darītāju. „Tāpēc gan pašvaldību, gan valsts politiķu pirmais uzdevums ir gādāt lai Latvijā ir laba izglītības sistēma, veselības aprūpe un iedzīvotājiem iespējas strādāt un labi dzīvot  savā valstī,” noslēgumā teica G. Šķenders.

  Linčepingas viesi pēc tikšanās atzina ka Cēsis Latvijā ir īpaša vieta, jo novadā ar salīdzinoši nelielu iedzīvotāju skaitu, norit aktīva darbība. ja tā būtu visā valstī, tad problēmu nebūtu.

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders ( priekšplānā) iepazīstina Linčepingas viesus ar novada attīstības aktualitātēm.

Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv