Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 20.septembris   Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 7.decembris  


Jaunais Cēsu mūzikas un kultūras centrs - sapņa piepildījumu?

  

6. decembrī, Cēsu novada pašvaldībā, notika sanāksme par Kultūras centra rekonstrukcijas projektu. To vadīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un  priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs. Būvdarbus ir plānots uzsākt nākamā gada pirmajā pusē un noslēgt 2012. gada beigās.

 

Koncertzāle būs ietilpīga ar 800 klausītāju vietām un tas būs reģionālas nozīmes mūzikas centrs . Ēkā darbosies arī Vidzemes kamerorķestris, Mūzikas vidusskola, kā arī amatiermākslas kolektīvi. Notiks mākslas darbu izstādes, konferences un teātra izrādes. Tas būtu kā Cēsnieku sapņa piepildījums, kas vecinātu sabiedrisko dzīvi, kā arī mūzikas un mākslas attīstību Cēsīs. Cēsu Kultūras un Tūrisma centra Kultūras nodaļas vadītāja Ruta Krastiņa sanāksmē pauda savu redzējumu par jaunā kultūras centra struktūru, darbības pamatprincipiem un finansiālajiem nosacījumiem. Taču  sarunas gaitā sanāksmes dalībnieki atzina, ka vēl ir daudz  neskaidru jautājumu. Viens no svarīgākajiem jautājumiem – vai būs un cik apjomīgs būs valsts līdzfinansējums reģionālā mūzikas un mākslas centra darbības nodrošinājumam. Jo ir skaidrs, ka uzturēt un nodrošināt kvalitatīvu lielas koncertzāles darbību, Vidzemes kamerorķestri un mūzikas vidusskolu, pašvaldība, bez valsts līdzfinansējuma nespēs.

 

 Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka ir jāiepazīstas ar Rēzeknes pieredzi, jo tur arī top reģionālā koncertzāle, un jāapgūst Ventspils koncertzāles finansēšanas sistēma. Plānota arī novada pašvaldības vadības tikšanās ar Kultūras ministri Sarmīti Ēlerti, lai  uzzinātu ministres redzējumu par reģionālās koncertzāles darbību.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības praktikante Aiva Capa

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv