Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 7.decembris  


Vecāki piketē Pastariņa sākumskolas aizstāvībai

  Ceturtdien 6.decembrī pie Cēsu novada pašvaldības ēkas Bērzaines ielā notika Pastariņa sākumskolas vecāku rīkots pikets, lai protestētu pret Izglītības darba grupas piedāvāto skolu reorganizācijas variantu, kas paredz Pastariņa sākumskolu pievienot Pilsētas pamatskolai.

 

  Piketētāji ar dziesmām un plakātiem – „Deputāti, mēs Jums uzticamies! Esiet godīgi!”,          „Mūsu izglītojamais – pamanīts, uzklausīts, novērtēts”,  „Dodiet mums iespēju pastāvēt!” aicināja novada domes deputātus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus un saglabāt pilsētas vienīgo sākumskolu.  Piketētājiem piepulcējās arī domes deputāts Artis Rasmanis un pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs.  Viņi pauda viedokli, ka ir aplami risināt problēmas izglītībā, reorganizējot skolu, kurā problēmu nav. Ir labs klašu piepildījums, individuāla pieeja bērniem, prasmīgi pedagogi. Pastariņus ir novērtējuši arī citos novados dzīvojošas ģimenes un ved bērnus mācīties uz Cēsīm.

 

  Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, iznācis pie piketētājiem,  atzina, ka ir vienisprātis ar vecākiem par to, ka Pastariņi ir laba skola. Tomēr viņš aicināja situāciju izglītībā uzlūkot plašāk. „Nevajag iznīcināt to, kas ir labs, bet mēs varam radīt ko vēl labāku. Varam izveidot Pastariņa pamatskolu, apvienojot pedagogu kolektīvus, izraugoties jaunu vadību un saglabājot, attīstot tās labās tradīcijas, kas ir abās skolās! Manuprāt, tas ir labākais risinājums sekmīgai novada skolu attīstībai ilgtermiņā.” G. Šķenders informēja, ka uz Pastariņa sākumskolas telpām paredzēts pārcelt Cēsu 2. vidusskolu, savukārt vidusskolas ēkā mācīsies Profesionālās vidusskolas audzēkņi, jo blakus paredzēts būvēt jauno mācību ražošanas korpusu. Iespēju Cēsu profesionālo vidusskolu pārcelt uz Jāņmuižu domes priekšsēdētājs vērtēja skeptiski, jo Jāņmuižas profesionālās vidusskolas ēkas atrodas uz privātīpašniekiem piederošas zemes.

 

  Piketam noslēdzoties, vecāki pauda apņēmību turpināt cīņu par Pastariņu saglabāšanu. Viņi vienojās ar domes deputātiem par līdzdarbību komiteju un domes sēdēs, kurās tiks izskatīti izglītības jautājumi un gatavos savus ieteikumus izglītības sistēmas reorganizācijai novadā.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv