Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 12.jūlijs   Vārda dienu svin: Indriķis, Ints, Namejs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 8.janvāris  


Lolita Kokina: Būs studiju programma medicīnas māsām

Kā atzīst domes izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina, pilsētas skolās šogad ritējis aktīvs, labi plānots darbs, bez krasiem un negaidītiem pavērsieniem.

Būtisks jaunums ir tas, ka 2.vidusskolā septembrī mācības uzsāka četras 10.klases latviešu plūsmā. Tas nebija vienkāršs lēmums un bija  bažas par to vai izdosies nokomplektēt pedagogu štatus. Taču pateicoties direktores Innas Semjonovas aktīvai darbībai, mācību gads iesācies veiksmīgi un rit bez nopietniem sarežģījumiem. Jaunums ir arī pilsētas pamatskolā, kur atvērta korekcijas klase. Tā ir lielākā pilsētas skola un klasēs ir daudz bērnu, taču ir audzēkņi, kas nespēj iejusties lielā kolektīvā un psiholoģiskā diskomforta dēļ pasliktinās sekmes. Viņiem izveidota klase, kurā ir tikai 12 audzēkņi.

Aktīvi jauno mācību gadu iesākusi arī vecāku padome. Tās pārstāvji regulāri dodas reidos kopā ar policijas darbiniekiem un  seko tam, kā tiek ievēroti alkohola un cigarešu tirdzniecības noteikumi veikalos,  vai nepilngadīgie vēlās vakara stundās neuzturos nakts klubos vai spēļu zālēs. Vecāku dome seko arī tam, kāda ir vide jauniešu atpūtas vietās pilsētā. Oktobrī darbu uzsāka nepilngadīgo administratīvā komisija, kas izskata jauniešu pārkāpumus, veic profilakses pasākumus. Jauna un diemžēl nopietna problēma ir to bērnu uzvedība, kuru vecāki aizbraukuši peļņā uz ārzemēm. Bērni atstāti radinieku vai vecvecāku uzraudzībā nereti ir visai nepieskatīti. Viņiem pasliktinās sekmes, ir pārkāpumi arī saistīti ar alkohola lietošanu. Tiem vecākiem, kas braucot peļņā uz  citu valsti, bērnus ņem līdzi, noteikti vajadzētu gādāt, lai dokumenti par bērna izglītību būtu kārtībā. Jau ir bijuši divi gadījumi, kad ģimene pēc vairāku gadu prombūtnes atgriežas, bērns Īrijā ir gājis skolā, taču dokuments par iegūto izglītību ir aizmirsts, vai tik nekvalitatīvs, ka gandrīz vai jārīko speciāls eksāmens, lai noteiktu, kuras klases līmenim jaunietis atbilst.

Iepriecina tas, ka visas mācību iestādes pilsētā nopietni un ieinteresēti izstrādā savus attīstības plānus un projektus. Visām ir sadarbības partneri ārvalstīs. Tā ir iespēja organizēt apmaiņas braucienus audzēkņiem, bet, svarīgākais ir tas, ka pedagogi var tikties un gūt vērtīgu ārvalstu kolēģu pieredzi.

Noteikti jāmin vasarā notikušie skolēnu Dziesmu un deju svētki, kas bija ļoti skaists, skanīgs un saviļņojošs notikums. Vēlreiz gribu pateikties visiem dalībniekiem un kolektīvu vadītājiem. Īpaši veiksmīgi svētkos sevi parādīja deju kolektīvs „Randiņš”, 1.pamatskolas kori un Draudzīgā aicinājuma valsts ģimnāzijas koris.

Jau nākošā gada sākumā paplašināsies izglītības apgūšanas iespējas mūsu pilsētā. Vairāk nekā gadu esam rūpīgi strādājuši un sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti Cēsīs būs apmācību programma medicīnas māsām. Vidējo speciālo izglītību apguvušās māsas, varēs iegūt augstāko izglītību māszinībās, apgūstot trīs gadu studiju kursu. Paredzēts, ka mācības sāksies nākošā gada februārī.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv