Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 8.februāris  


Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija aicina pievienoties jaunus dalībniekus

Cēsu Pils Vēsturisko Deju studijas pirmā nodarbība š.g.13.februārī plkst.16:00 Cēsu Jaunajā pilī.

 

Dejotgribētājiem nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība vai pieredze. Nodarbības notiek diplomētas baletdejotājas, horeogrāfes un deju skolotājas Gunas Ezermales vadībā.

 

Studijas mērķis ir apgūt un iedzīvināt dažādu vēsturisko periodu dejas, lai izprastu, kas bija jāzina un kā jutās senie Cēsu pilsētas iedzīvotāji, kam dejas bija neatņemama svētku sastāvdaļa, kā arī lai bagātinātu mūsu pilsētas svētkus un pasākumus ar krāšņos tērpos tērptiem dejotājiem.

 

Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija tika dibināta 2010.gada sākumā, apvienojoties vēstures interesentiem, Cēsu pils gidiem un deju kolektīva „Sadancis” dejotājiem. „Seno deju apguvi esam sākuši ar Cēsu pilij un pilsētai tik būtisko laika posmu – 15./16.gadsimta miju, kas uzskatāms par Cēsu „Zelta periodu”. Lai arī dejojam tikai gadu, tomēr jau esam paguvuši parādīt savu māku festivālā „Galantais klavesīns” un Seno deju grupas „Ballare” 10 gadu jubilejā Bauskas pilī ”, stāsta viduslaiku programmu vadītāja un deju studijas dalībniece Ieva Kalniņa un uzsver, ka tomēr būtiskāks par uzstāšanos studijai ir prieks apgūt jaunas dejas un skaistās mūzikas pavadībā izdejot jau apgūtās, kas katru nodarbību reizi pārvērš mazā viduslaiku ballē.

 

Deju studija aicina pievienoties un izbaudīt seno deju graciozitāti un smalkumu!

 

Sīkāka informācija pa tālr. 26339342 (Ieva Kalniņa-Matute); vai e-pastā – ieva.cesis@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv