Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 8.februāris  


Ruckas muiža nonākusi novada pašvaldības īpašumā

Februāra sākumā Cēsu novada pašvaldība no Veselības ministrijas savā valdījumā pārņēma Ruckas muižu. Ēku kompleksa un parka pārņemšana ir krietni ieilgusi, jo par pašvaldības gatavību lēma vēl iepriekšējā sasaukuma Cēsu pilsētas domes deputāti 2008.gadā.

  Pēc pieņemšanas – nodošanas akta parakstīšanas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs kopā ar pašvaldības speciālistiem vienojās par pirmkārt darāmajiem darbiem, apsardzes un apkures nodrošināšanu, ēkas un parka uzturēšanu līdz brīdim, kad muižas kompleksam tiks rasts pielietojums. „ Pašvaldība Ruckasmuižu no valsts pārņem ar nosacījuma, ka tā tiks izmantota kultūras funkcijai,” stāsta J. Rozenbergs, un turpina: „ Sākotnēji bija iecere tur veidot amatieru mākslas centru, tagad turpinām sarunas ar Pasaules latviešu mākslas savienības vadību, par iespēju Ruckas muižā glabāt un eksponēt ārvalstīs dzīvojošu latviešu mākslinieku darbus, rīkot mākslinieku plenērus, radošas darbnīcas. Tā ir laba vieta dažādām kultūras aktivitātēm, taču skaidrs, ka būs nepieciešami prāvi līdzekļi, lai muižu rekonstruētu. Esam jau iesnieguši pārrobežu sadarbības programmā projektu par finansējumu Ruckas muižas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei.”

Ruckas muižas apbūves komplekss un parks ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi. Tagadējās muižas ēkas celtas 18. gadsimtā. 1. pasaules kara laikā te atradās cara armijas lazarete. Kad muiža nonāca valsts īpašumā, 1925.gadā uz to pārcēlās Latvijas dzelzceļa 3. iecirknis, vēlāk tika ierīkota dzelzceļnieku bērnu sanatorija. 1952. gadā tur sāka darboties tuberkulozes slimnīca "Rucka".  Tuberkulozes slimnīca 2005.gadā tika slēgta, taču īpašums joprojām bija Veselības ministrijas valdījumā. 2007.gadā bija ierosinājums Ruckas muižu nodot privatizācijai, taču Cēsu domes  deputāti šo ierosinājumu noraidīja un nolēma objektu paturēt pilsētas īpašumā.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv