Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 8.februāris  


Pašvaldības vienojas par ilgtermiņa sadarbību tūrismā

Sešas Vidzemes pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvalde vienojas par ilgtermiņa sadarbību tūrismā.

  

Š.g.7.februārī, Cēsīs sešas Vidzemes pašvaldības - Siguldas, Cēsu, Amatas, Līgatnes, Pārgaujas un Valmieras, un Dabas aizsardzības pārvalde parakstīja vienošanos par ilgtermiņa sadarbību tūrisma nozarē un Gaujas Nacionālā parka(GNP) teritorijas kā tūrisma galamērķa attīstību. 

 

Noslēgtā vienošanās stiprinās jau esošās sadarbības iestrādnes, kā arī attīstīs jaunas iespējas reģiona tūrisma uzņēmēju atbalstam, jauno tūrisma speciālistu izglītošanai un veicinās mārketinga aktivitātes caur dažāda veida kopīgiem projektiem, tajā pašā laikā neaizmirstot par saudzīgu apiešanos ar Gaujas NP dabas resursiem un rūpēm par to saglabāšanu.

 

Gaujas NP ir viens no senākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas tūrisma galamērķiem, ko gadā apmeklē vairāk nekā miljons tūristu. Tomēr, lai parka teritorijā palielinātu tūristu uzturēšanās laiku un pilnvērtīgi izmantot tā potenciālu, starptautiskajos tirgos nepieciešams kopīgi popularizēt šo daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, vienlīdzīgi akcentējot ne tikai pilsētas, bet arī lauku teritorijas.

 

Sadarbojoties minēto pašvaldību tūrisma speciālistiem un SIA „GNP informācijas centrs”, ir tapis jauns tūristu ceļvedis par Gaujas NP, kā arī minētās pašvaldības kopīgi jau šogad piedalīsies 12 tūrisma gadatirgos Eiropas valstīs un Krievijā.

 

 Sadarbības līguma parakstīšana notika Cēsu Jaunajā pilī. Līgumu parakstīja visu pašvaldību vadītāji vai to pārstāvji, un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Jānis Strautnieks.

 

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks paraksta sadarbības līgumus (foto D. Janševska).

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Andra Magone

Cēsu Tūrisma Attīstības un informācijas centra vadītāja

Tālr.64127646;29154367

e-pasts: andra.magone@cesis.lv

www.tourism.cesis.lv

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv