Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 8.marts  


8.martā Cēsīs notiks pasākums "Cēsu meitenes ir īpašas!


Pirmdien, 2010. gada 8.martā plkst. 17.00 Rožu laukumā Cēsīs tiks dots starts 8.marta "checkpoint" pasākumam "Cēsu meitenes ir īpašas!". Pasākumu organizē Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu Domi. Pasākuma mērķis ir veicināt pozitīvas savstarpējās attiecības jauniešu starpā un sniegt iespēju Cēsu meitenēm justies īpašām.

Cēsu jaunieši, protams, nespēj iedomāties kā tas ir, ka sievietēm aizliedz strādāt, piedalīties politikā un sabiedriskajā dzīvē. Tomēr dzirdēt komplimentus, atzinību, sasniegt aizvien jaunas virsotnes un laimīgas būt vēlas arī Cēsu meitenes. Pasākuma laikā jauniešiem būs jāveic dažādi uzdevumi, jākrāj punkti un kopīgi jācīnās par panākumiem. Piemēram, puišiem būs jānes meitene, jādzied un jānovēl vēlējumi, jāizgatavo apsveikums, kopā jāmeklē punkti Cēsīs, kopīgi jāpārvar dažādi pārbaudījumi un labi un lietderīgi jāpavada laiks.

Pasākumā piedalīsies komandas no Cēsu pilsētas un bijušā Cēsu rajona skolām. Visi dalībnieki pēc pasākuma saņems balvas un tiks aicināti uz neformālām sarunām pie tējas tases par sievietēm pasaulē un Cēsīs: ko mēs spējam, ko darām un ko vēl gribētu paveikt.

Pēc Cēsu pilsētas domes datiem, Cēsīs no 18312 iedzīvotājiem 10110 ir sievietes.

Jauniešu vidū veiktā aptauja par 8.martu liecina, ka šī diena visvairāk asociējas svētkiem, kurā sveic, apdāvina, lutina sievietes, kurā vīrieši liek justies sievietēm īpašām, ar ziediem un puķu dāvināšanu mammai. Daļa jauniešu atzina, ka šo dienu nekā neatzīmē, taču daļa apmeklē pasākumus, dodas vakariņās ar vecākiem, cenšas šo dienu neaizmirst un apsveikt sev svarīgās meitenes un sievietes.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Komisijas finansētā projekta "Veselība, tiesības un izvēle ikvienam. Seksuālā veselība un tiesības viens no globālās attīstības jautājumiem" ietvaros.

Fona informācija:

Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs izveidots 2007. gadā ar LR Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, Cēsu pilsētas domes un Cēsu rajona padomes atbalstu. Centrs organizē dažādas apmācības, grupu un individuālos darbus ar jauniešiem, pedagogiem un citiem izglītības darbiniekiem, kas strādā ar jauniešiem, lai sekmētu jauniešu izglītošanu, attīstību un veselīga dzīvesveida izvēli. Centra darbības mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un rūpēties, lai katrs jaunietis pats kļūtu savas veselības sargs, kā arī lai vecāki mīlētu, izprastu un rūpētos par savu bērnu.


Papildu informācija:

Mārīte Mežale

Cēsu bērnu un jauniešu veselības un izglītības centra jauniešu koordinatore

tālrunis: 26156288,

e-pasts: mezalemarite@gmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv