Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 8.marts  


Dizainera Zigmunda Viļņa Izstāde “Mirklis” un tikšanās ar autoru

CATA Kultūras namā dizainera Zigmunda Viļņa Izstāde “Mirklis”, tikšanās interesentiem ar autoru 10.martā plkst. 17:00. Ieeja bez maksas.

 

Zigmunds Vilnis.

Dizainers. 1987.gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas (Funkcionālā dizaina) nodaļu. 2002.gadā turpat ieguvis Humanitāro zinātņu mākslā Maģistra grādu.
Kopš 1980. gada piedalās izstādēs, simpozijos, festivālos un projektos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Krievijā, Meksikā, Zviedrijā, Beļģijā, Norvēģijā, Somijā, Šveicē, Francijā, Itālijā, Ķīnā, Kanādā, Vācijā un Polijā ar akvareļiem, pasteļiem, lietišķo grafiku, sniega, ledus, smilšu, koka un uguns skulptūrām.
Saņēmis balvas un atzinības konkursos un izstādēs Latvijā, Ukrainā, Krievijā, Norvēģijā, Somijā, Šveicē, Francijā, Ķīnā un Itālijā.
Strādā interjera un vides objektu projektēšanas jomā. Veic mākslas pedagoga darbu. Projektu ietvaros to darījis arī Somijā, Vācijā un Krievijā.
Pagājušā gadsimta 80.-tajos gados veidojis koncertplakātus grupām „JUMPRAVA”, „OPUS PRO”, „TIP TOP”, kā arī vairākām diskotēkām.
Izstādē „MIRKLIS” eksponētas dokumentālas, neretušētas un digitāli neapstrādātas sezonas skulptūru fotogrāfijas, kas sniedz priekšstatu ne vien par skulptūru māksliniecisko vēstījumu, bet arī neizskaistinātu tehnisko risinājumu vidē.
Aplūkojamās skulptūras dažādos sastāvos veidojuši Zigmunds VILNIS, Andris GAROKALNS, Ainars ZINGNIKS, Valdemārs VILNIS, Einars VILNIS un Conny den BRAVE (Nīderlande).
Fotogrāfiju autori Zigmunds VILNIS, Flavio VALENARI (Itālija), Harri JARVISEUTU (Somija), Gabriela VILNE.
Sezonas skulptūras ir demokrātiskākais no vizuāli plastiskās mākslas veidiem. To veidošanas tradīciju pirmsākumi meklējami ap 6 000 gadu tālā pagātnē. Ugunsskulptūras, transformējušās no pagāniskiem rituāliem, šobrīd tiek izmantotas kā efektīvs akcents brīvdabas sarīkojumiem.
Interesanti, ka pat slavenais Mikelandželo BUONARROTI savā laikā darinājis skulptūras no ledus un sniega. No latviešu tēlniecības klasiķiem šajā jomā strādājis Kārlis ZĀLE.
Sezonas skulptūru festivāli, konkursi, akcijas vieno dažādu nozaru māksliniekus no visas pasaules. Strādājot publikas acu priekšā, autori gūst pozitīvas emocijas paši un sniedz tās skatītājiem.
Izstāde „MIRKLIS” ir sveiciens līdzcilvēkiem, ar kuriem kopā pavadīti skolas gadi Cēsīs.

 

Par pasākumiem CATA Kultūras namā skatīt www.cata.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv