Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 8.aprīlis  


Cēsīs notiek bezmaksas nodarbības aizbildņiem un audžuģimenēm

Sākot ar 1.aprīli Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” pirmo reizi organizē izglītojošas un atbalstošas nodarbības Cēsu pilsētā dzīvojošiem aizbildņiem un audžuģimenēm.

 

Pērnā gada nogalē sociālās aģentūras darbinieki piedāvāja aizbildņiem un audžuģimenēm pieteikties apmeklēt atbalsta grupu. Dalību nodarbībām varēja pieteikt līdz pat šī gada aprīlim. Pirmajam nodarbību ciklam kopā pieteikušies 13 aizbildņu un divas audžuģimenes.

 

Nodarbības vada Cēsu pašvaldības Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras psiholoģe Ginta Radionova un speciālisti.  Nodarbību mērķis apgūt prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas, audzinot dažāda vecuma bērnus, kā arī mācību procesā aizbildņos veicināt bērna personības respektēšanu un ticību mazā cilvēka spējām.

 

Atbalstoši izglītojošo grupu apmācības sadalītas piecās nodarbībās.

Pirmajā, kā iepazīšanās nodarbībā, kas notika 1.aprīlī, aizbildņi un audžuģimenes iepazinās ar interesēm un vajadzībām, lai sniegtu iespēju apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes bērnu audzināšanā.   

Otrā nodarbība, kas notika 8.aprīlī, bija veltīta bērnu attīstībai, par bērna temperamentu un raksturu, kā arī par bērnu prasmju un iemaņu attīstīšanu.

Nākamnedēļ, 14.aprīlī apmācību trešā nodarbība būs veltīta Latvijas Republikas likumdošanas tiesiskajiem jautājumiem aizbildniecības jomā. Uzaicināta Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Audžuģimeņu un aizbildņu nodaļas Vidzemes reģiona konsultante Līga Mergina.

Ceturtajā nodarbībā aizbildņus un audžuģimenes izglītos bērnu audzināšanas un disciplinēšanas jautājumos. Pēdējā nodarbība – stress un to pārvarēšana.

 

„Liels prieks, ka aizbildņi un audžuģimenes ir tik atsaucīgas un pirmā grupa jau izveidota. Pateicoties lielajai atsaucībai šādas nodarbības plānots nākotnē turpināt, lai atbalstītu Cēsu pašvaldības aizbildņus un audžuģimenes,” atzīst sociālās aģentūras ģimeņu atbalsta nodaļas vadītāja Ivita Puķīte.

 

Aizbildņi un audžuģimenes, kuri vēl nav paspējuši pieteikties šīs grupas nodarbībām var pieteikties uz nākamām nodarbībām Cēsu pašvaldības aģentūrā „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” pie Ivitas Puķītes vai zvanot pa tālruni 64127898.

 

Cēsu pilsētas pašvaldībā tiek sniegts papildus atbalsts audžuģimenēm un aizbildņiem:

Cēsu pašvaldībā dzīvojošie bērni, kuri nodoti aizbildnībā vai audžuģimeņu audzināšanā var saņemt brīvpusdienas. Bērniem brīvpusdienas tiek piešķirtas, neizvērtējot ģimenes (mājsaimniecības) ienākumus, bet uzrādot bāriņtiesas vai darba ekspertīzes ārstu komisijas izsniegtās apliecības. Lēmumu par brīvpusdienu piešķiršanu pieņem aģentūra.

Bērni kuri mācās pirmskolas izglītības iestādēs, kuri ir aizbildnībā vai audžuģimeņu audzināšanā saņem uzturu maksas atlaides 25% apmērā, kā to paredz Cēsu pilsētas domes pieņemtie saistošie noteikumi Nr.6 „Par papildus palīdzību Cēsu pilsētas pašvaldībā” (pieņemti 2008.gada 14.februārī, prot.nr.4).

Audžuģimenēs, kurās par bērnu ievietošanu lēmumu pieņēmusi Cēsu pilsētas bāriņtiesa un Sociālā aģentūra noslēgusi līgumu ar audžuģimeni par bērniem, kuru deklarētā dzīves vieta pirms lēmuma pieņemšanas ir bijusi Cēsu pilsētā. Paredz, ka audžuģimenēm ir iespēja saņemt ikmēneša pabalsts bērna uzturēšanai 75% apmērā no valstī noteiktās attiecīgā gada 1. janvārī spēkā esošās minimālās darba algas apmēra. Vienreizējs pabalsts apģērba un mīkstā inventāra iegādei - Ls 100,00. Ikmēneša pabalstu 15% apmērā no attiecīgā gada 1.janvārī spēkā esošās minimālās algas valstī audžuģimenei, ar kuru Aģentūra ir noslēgusi līgumu par bērna ievietošanu, ja bērns ir nekavējoties jāizņem no ģimenes. Cēsu pilsētas domes pieņemtie sasitošie noteikumi Nr.5 „Noteikumi par Cēsu pilsētas pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem” (pieņemti 2008.gada 14.februārī, prot.nr.4).

 

Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra”  ir pateicīga ģimenēm par nenovērtējamo ieguldījumu bērnos, kuri palikuši bez vecāku gādības un aprūpes.

 

 

Informāciju sagatavoja

Vita Pētersone

„Sociālo pakalpojumu un sociālās

palīdzības aģentūras”

Projektu vadītāja- attīstības speciāliste

Tālrunis: 64127749Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv