Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 8.aprīlis  


Diskusija jauniešiem, kas plāno savu nākotni uzņēmējdarbībā


Pirmdien, 12.aprīlī, Cēsu Valsts ģimnāzijā, L.Paegles ielā 1 no plkst. 15:00 līdz 16:30 notiks diskusija pēdējo klašu jauniešiem par darbu profesijās, vadot uzņēmumu, pārraugot finanses, kā arī strādājot pārdošanā vai mārketingā. Uzklausot profesionāļu pieredzi un padomus, jauniešiem būs iespēja iepazīt šo profesiju darba ikdienu un karjeras līkločus. Šī ir piektā diskusija projekta Vienas profesijas dažādās sejas ietvaros un uz to aicināti jaunieši no visa vēsturiskā Cēsu rajona.

 

Diskusijas viesi – Cēsu skolu absolventi

 

Diskusijā piedalīsies trīs bijušie cēsnieki, kas paši kādreiz absolvējuši Cēsu skolas un bijuši izvēles priekšā, kurp tālāk doties un kādu profesiju izvēlēties. Viņu vidū būs AS Cēsu Alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone-Zatlere, Schneider Electric finanšu direktors Baltijas valstīs Aigars Kokins un SIA Valio International valdes locekle, Latvijas filiāles un mārketinga vadītāja Evija Birstiņa. Viesi pastāstīs jauniešiem par savas darba ikdienas saturu, ritmu un lomu uzņēmumā, kā arī dalīsies pieredzē par nepieciešamo izglītību un karjeras veidošanu. Diskusijas dalībnieki tiks mudināti atklāti runāt gan par pozitīvajām, gan negatīvajām profesijas iezīmēm, radot jauniešiem skaidrāku priekšstatu par to, kas viņus sagaida pēc studijām.

Gan tiem, kas jau izvēlējušies profesiju, gan šaubīgajiem

 

„Katras diskusijas viesi ir komanda ar galveno uzdevumu – parādīt, ka ikvienai profesiju grupai ir „atšķirīgas sejas”– gan pēc ikdienas darba satura, gan personības īpašībām, gan izglītības un profesionālās pieredzes. Mūsu klausītāji ir tikpat dažādi – viņu vidū ir skolēni, kas jau zina, par ko vēlas kļūt, bet nāk kliedēt savas šaubas, kā arī tie, kuri vēl ir meklējumos,” stāsta projekta vadītāja un diskusiju moderatore Ilze Žagare. „Mērķis ir sasniegts, ja jaunietis ir noskaidrojis virkni neskaidro jautājumu par attiecīgo profesiju, bet vienlaikus saprot, cik plašs izziņas lauks viņam vēl ir jāpaspēj aptvert līdz lielajam izvēles brīdim.”

 

Par projektu

 

Sarunu seriālu Vienas profesijas dažādās sejas organizē biedrība Cēsinieku klubs sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu domi. 2010.gada maijā notiks noslēdzošā diskusija šajā projektā. Visas diskusijas tiek iemūžinātas arī video formātā, lai par sarunās gūtajām atziņām drīzumā varētu uzzināt plašāks jauniešu loks. Projektu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Cēsu novada Jauniešu dome ir skolu jaunatnes un pašpārvalžu konsultatīvā padome, kuras mērķis ir veicināt Cēsu novada jauniešu personīgo izaugsmi un līdzdalību sociālajās, politiskajās un kultūras norisēs Cēsu novada mērogā.

 

Sīkāka informācija:

Ilze Žagare

Projekta „Vienas profesijas dažādās sejas” vadītāja

E-pasts: ilze.zagare@dabisks.lv

Tālrunis: 29486948

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv