Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 8.maijs  


Cēsu domes priekšsēdētāja Ginta Šķendera uzruna Valsts svētkiem veltītajā svinīgajā sarīkojumā šā gada 3.maijā.

Labdien un sveiciens visiem svētkos!

 

  Daudziem no šeit klātesošajiem bija tā laime piedzīvot saviļņojošo mirkli, kad tolaik vēl Augstākā padome pieņēma Latvijas neatkarības deklarāciju. Bija prieka asaras, bija sajūsma un deputātus, kas nobalsoja par Latvijas neatkarību, tauta bija gatava nesāt uz rokām...

  Ir pagājuši tikai sešpadsmit gadi, un Latvijas neatkarība mums jau ir pašsaprotams fakts, bet politiķus uz rokām vairs neviens  negrasās nēsāt.  Taču ceru, ka ikvienam no jums 4.maijs ir nozīmīgi valsts svētki.

   Kad nesen lasīju, ka Latvija ir eiroskeptiskākā valsts domāju – kāpēc tā? Varbūt tāpēc, ka mēs ļoti.... steidzamies. Mēs tik ātri gribam sasniegt attīstīto Eiropas valstu līmeni, ka nepamanām un nenovērtējam pārmaiņas, kas mūsu dzīvē notiek. Man arī ikdienas darbu steigā parasti šķiet, ka pilsētas attīstības temps ir par lēnu, ka vajag ātrāk,  vairāk, labāk. Un tikai tad, kad pie mums atbrauc sadraudzības partneri no Vācijas vai Zviedrijas un ir patiesi pārsteigti, ka mēs gada laikā spējam paveikt to, ko viņi veic piecos gados, es saprotu, ka mums nav pamata būt skeptisķiem.

  Iespējams, vilšanās ir tiem, kas cerēja, ka Eiropas Savienība būs zelta zivtiņa, kas izpilda visas vēlēšanās. Bet tā nekad nebūs, mums tiek piedāvātas iespējas un ir jābūt gudriem, neatlaidīgiem un prasmīgiem, lai šīs iespējas izmantotu. Cēsu pašvaldības vadītāja amatā strādāju piecus gadus un šajā laikā esmu piedzīvojis piecas valdības. Un neviens ministru prezidents man nav teicis – Šķender valsts budžetā ir daudz naudas, vai tu negribi celt skolu vai asfaltēt ielas. Visi ir teikuši, ka naudas nav. Un mācība, ko esmu ielāgojis ir šāda –  naudas nav... bet vienmēr ir iespējas meklēt un dabūt naudu, labu projektu realizēšanai.

  Tāpēc stabila prioritāte Cēsu domei bija un būs izglītība, lai mūsu jaunieši būtu gudri un spētu prasmīgi izmantot gan Eiropas, gan valsts iespējas mūsu pilsētas attīstībai. Savukārt pašvaldībai ir jārūpējas par tiem, kas paši to vairs nespēj. Un tieši sociālā jomā Cēsīs šogad notiek būtisks pavērsiens. Uzsākts vērienīgs sociālā centra izveides projekts, jāpiezīmē, par Eiropas naudu. Ir iespējas jau šogad uzsākt daudzdzīvokļu nama celtniecību, kurā būs dzīvokļi par pieejamām cenām.  Septembrī atklāsim jauno skolu, un, esmu pārliecināts, ka drīz pēc tam   liksim pamatakmeni jaunajam bērnudārzam.

   Mums nav pamata būt skeptiķiem. Mēs esam labi pastrādājuši un valsts svētkus varam sagaidīt ar gandarījumu.

  Paldies un vēlreiz, priecīgus visiem svētkus!Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv