Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 8.maijs  


Cēsis pēckara fotogrāfijās

Rīt, 8.maijā aprit 63 gadi kopš Otrā pasaules kara beigām. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs no krājuma materiāliem ir izveidojis fotogrāfiju reprodukciju izstādi „Cēsis pēc otrā pasaules kara 1945.-1953”, kuru līdz 20.jūnijam var aplūkot Cēsu pilsētas domē otrajā stāvā.

 

Aptuveni 60 gadus vecajās fotogrāfijās fiksētie mirkļi attēlo Cēsis krāsmatās pēc vācu un krievu karaspēka aiziešanas. Sagrautas ēkas, drupu novākšana un pilsētas labiekārtošana raksturo šo laiku fotogrāfijās. Nesaudzīgie kara gadi nebija spējuši izdzēst latviešu mīlestību uz dziesmu. Izstādē redzami cēsnieki ziediem pušķotos vilcienos un mašīnās ceļā uz Dziesmu svētkiem Rīgā.

 

Izstāde tapusi Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un Cēsu domes sadarbības rezultātā. Tās ietvaros līdz aprīļa beigām Cēsu pilsētas domē bija aplūkojamas cēsnieka Jāņa Godiņa Sibīrijā uzņemtās fotogrāfijas. Izstāde bija veltīta 1949.gada 25.marta deportācijas piemiņas dienai. Savukārt, nākamā izstāde tiek veidota saistībā ar atjaunotā Cēsu Uzvaras pieminekļa desmit gadu jubileju.

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Sala

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.sala@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv