Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 8.maijs  


Atbalstīta jauna lielveikala celtniecība Cēsīs

Cēsu pilsētas domes 8.maijā sēdē deputāti izskatīja jautājumu par SIA ”TKM Latvija” būvniecības ieceri Cēsīs, Piebalgas ielā 20, apstiprināja publiskās apspriešanas 2.redakcijas rezultātus un pieņēma lēmumu atļaut uzsākt objekta projektēšanas darbus, ievērojot vairākus Cēsu pilsētas domes uzstādītos nosacījumus.

 

Cēsu pilsētas dome atbalsta ieceri būvēt lielveikalu, jo SIA „TKM Latvija” iesniegtie priekšlikumi par transporta un gājēju plūsmas jautājumu risinājumu paredzētajā lielveikala atrašanās vietā Piebalgas un Lapsu ielas krustojumā ir pieņemami. Ir veiktas korekcijas plānotā lielveikala fasāžu noformējumā pie kuru uzlabojuma būs vēl jāstrādā skiču projekta ietvaros.

 

Projekta iesniedzēji, ņemot vērā Cēsu pilsētas Transporta kustības organizācijas komisijas un Cēsu satiksmes drošības direkcijas Ceļu drošības audita ieteikumus ir apņēmušies par saviem līdzekļiem izbūvēt vienjoslas satiksmes rotācijas apli, lai piekļūšana lielveikalam netraucētu transporta un gājēju plūsmu Piebalgas un Lapsu ielas krustojumā. Tāpat lielveikals netiks plānots kā vienveidīga, „kastveida” metāla būve, bet tā ārējā apdare un noformējums tiks pielāgots Cēsu pilsētas maģistrālās ielas pilsētvides apbūves raksturam.

 

Cēsu pilsētas dome no SIA „TKM Latvija” pieprasīs zaudējumu atlīdzību Ls 940,00 apmērā par būvniecības procesa laikā paredzēto koku ciršanas rezultātā radīto dabas daudzveidības samazināšanu, un sešu jaunu ozolu dižstādu (stumbra apkārtmērs 30-40 cm; 4-5m augstumā) iestādīšanu.

 

 

66% atbalsta lielveikala jauna celtniecību Cēsīs

 

Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas 2. redakcija norisinājās no 2008.gada 18.aprīļa līdz 2.maijam, kurā 66% no viedokli izteikušajiem iedzīvotājiem ir atbalstījuši lielveikala celtniecību Cēsīs, Piebalgas ielā 20. Kopumā sabiedriskajā apriešanas 2.redakcijā izteikti 11 viedokļi, no kuriem seši atzīti par derīgiem. Sabiedriskajā apspriešanā kā pozitīvas iezīmes minētas jaunu darba vietu rašanās un pilsētas daļas sakopšana. Kā negatīvas atzīmes par lielveikala celtniecību minētas vietas izvēle un plānotais veikala arhitektūras risinājums, kas uzskatīts par tipveida un vāju.

 

Jāpiebilst, ka lielveikalu plānots celt netālu no Cēsu Valsts ģimnāzijas.

 

Jau ziņots, ka SIA „TKM Latvija” uzsāka lielveikala būvniecības ieceres publisko apspriešanu pērnā gada nogalē, tomēr Cēsu plisētas domes deputāti nolēma neatbalstīt sākotnējo ieceri, nosakot veikt satiksmes plūsmas korekcijas Piebalgas un Lapsu ielas krustojumā, jo paredzams, ka pēc lielveikala celtniecības pabeigšanas minētajā krustojumā palielināsies satiksmes pūsma, un piekļūšana lielveikalam apgrūtinās satiksmi krustojumā. Kā arī iecerētais lielveikala fasāžu veidols neatbilda Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas noteikumiem un Cēsu pilsētas domes Saistošajiem noteikumiem, kas paredz maģistrālo ielu malās celto būvobjektu vizuālu pielāgošanu pilsētas kultūrvēsturiskajai ainavai.

 

Turpmāk būvniecības pieteicējam nepieciešama skiču projekta un tehniskā projekta izstrāde, kā arī to saskaņošana ar Cēsu pilsētas domi. 

 

Informācija sagatavota pamatojoties Cēsu pilsētas domes sēdes lēmumu Nr.465.; p.53; prot.Nr.8; 08.05.2008.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv  

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv