Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 8.maijs  


19.maijs MUZEJU NAKTS- CĒSIS JŪRĀ UN JŪRA CĒSĪS

Šogad Muzeju nakts ietvaros 19.maijā Cēsis tiks pasludinātas par ostas pilsētu un apmeklētāji būs liecinieki vienreizējam pasākumam „Jūra Cēsīs un Cēsis jūrā”.

 

Jau ziņots, ka vienam no NBS Jūras spēku patruļkuģiem dots Cēsu pilsētas vārds un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Dace Tabūne ir ievēlēta par patruļkuģa „Cēsis” krustmāti. Tāpēc Muzeju naktī Izstāžu namā tiks atklāta izstāde „Cēsis jūrā”, kurā būs krasta apsardzes patruļkuģa „Cēsis” prezentācija videomateriālos, sarunās, intervijās. Ar savu klātbūtni pasākumu pagodinās arī kuģa komandas pārstāvji.

 

Īstā svētku rosība sāksies Pils dārzā, kad plkst.22:00 tiks izšautas signālraķetes virs „ostas pilsētas Cēsīm”. Ostas krodziņā skanēs dziesmas par jūru, būs iespēja nobaudīt jūras delikateses. Jūras tēmu papildinās dziesmas ap ugunskuriem, dejas un jauniešu ritma grupas izrāde. Īsi pirms pusnakts - uguns, ritma performance. Brīvdabas kino zālē Pils pagalmā vēsturiskajās kinolentēs skatāma jūra, jūrnieki un zvejnieki.

 

Ja Cēsu muzejs apmeklētājiem liksies par šauru, tad būs iespēja „noenkuroties” arī citās vietās pilsētā, jo atvērts apmeklētājiem būs arī Cēsu Muzeja Atklātais krājums Rīgas ielā 23, bet Cēsu Sv. Jāņa baznīcas tornis būs kā bāka, kas sniegs iespēju skatīt pilsētu no augstāka skatupunkta. Zvaigznes ABC grāmatnīca pulcinās literatūras mīļotājus uz veiksmīgā loma izvilkšanu ar labo cenu parādi. Seno rotu kalvē saimniekos kapteinis, rotkalis Daumants Kalniņš. Kafejnīcā „2’Locals” norisināsies tematisks vakars „Krodziņš jūrnieku stilā”. Ja nu tomēr pēc lielās staigāšanas saplīst apavi, tad,speciāli Muzeju naktij, veikals Euroskor (Rīgas ielā 36) aicina uz īpašu cenu parādi un izstādi "Radošums apavos no 1997.gada"!

 

Tos, kuri tomēr mazliet nobažījušies par jūras ienākšanu Cēsīs, pasākuma organizatori mierina ar senu stāstu. Akmens pie Cēsu Sv. Jāņa baznīcas sliekšņa ir vienā līmenī ar Rīgas torņa gaili. Ja arī Cēsīs ienāks jūra vai lielu plūdu gadījumā- drošība garantēta!

 

 

Ne asakas!

Muzeja nakts programma lejuplādei ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv