Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 28.februāris   Vārda dienu svin: Skaidrīte, Skaidra, Justs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 8.jūnijs  


Cēsīs izdod grāmatu par padomju deportācijām

 

Projekta „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” ietvaros Cēsīs izdod grāmtu „Atgūstot mūsu atmiņu”. Tas  veidots  uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma un projekta laikā iegūto materiālu bāzes un sniedz īsu ieskatu Cēsu pilsētas dzīvē pēdējos Latvijas neatkarības gados pirms padomju okupācijas un uz dokumentālo materiālu pamata ataino pirmā padomju okupācijas gada gaisotni Cēsīs. Traģiskie 1941. gada 14. jūnija notikumi atklājas cietušo cēsnieku atmiņās. Cēsu pilsētas ģimnāzijas 1940. - 1941. gada audzēkņi un tagadējie audzēkņi sniedz savu skatījumu par tā laika notikumiem. Tekstu papildina bagāts vizuālais materiāls. Grāmatas nobeigumā publicēts 1941. gada 14. jūnijā no Cēsu apriņķa deportēto iedzīvotāju saraksts.

 

Cēsu pilsētas dome februāra sākumā saņēma finansējumu no Eiropas Savienības Kultūras un izglītības direktorāta programmas „Kultūra 2000”, projekta „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” īstenošanai. Projektam tika piešķirti 39 500 EUR. Projekta realizācija notiek trīs posmos: pirmkārt, tika veikta atmiņu krāšana - pētnieciska ekspedīcija uz Taras apgabalu Krievijā, audio un vizuālo atmiņu krāšana par deportācijām Cēsu novadā un papildus informācijas iegūšana no arhīviem. Otrais posms ietvēra atmiņu interpretāciju, kura gaitā muzeja speciālisti pētīja iegūto informāciju. Cēsu skolu skolēniem bija iespēja pētīt represēto likteņstāstus savās ģimenēs. Trešais, projektu noslēdzošais posms ietver atmiņu publiskošanu – ir izveidota ceļojošā izstāde, informatīvie bukleti un video filma, kā arī šī konference.

Cēsu pilsētas dome sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” rīko starptautisku konferenci „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie cilvēku stāsti par padomju deportācijām Latvijā”.

 

Informāciju sagatavoja:
Lolita Kokina

Cēsu pilsētas dome

e-pasts: lolita.kokina@dome.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv