Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 19.janvāris   Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 8.jūnijs  


Tapusi filma ar padomju deportācijām „Atcerēties vai aizmirst?”

8.06.2006

Projekta „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” ietvaros Cēsu domei sadarbībā ar fondu „Sibīrijas bērni” tapusi filma „Atcerēties vai aizmirst?”

Filmas autore un režisore Dzintra Geka, operators Aivars Lubānietis.

Dokumentālajā filmā atainoti vēsturiskie fakti par padomju laika deportācijām, cilvēku ciešanām. Atmiņu stāstījumos dalās represijās cietušie Cēsu rajona iedzīvotāji - Vizma Rass, Zigrīda Perevalova un Andris Eglītis. Filmā izmantoti fragmenti no filmās „Latvijas okupācija”, „Sibīrijas bērni”, „Sveicieni no Sibīrijas”. Filmas pirmizrāde notiks 9.jūnijā konferences „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” laikā Cēsu Izstāžu namā.

Iecerēts, ka plašāka auditorija filmu varēs redzēt 14.jūnijā Latvijas televīzijā.

Cēsu pilsētas dome februāra sākumā saņēma finansējumu no Eiropas Savienības Kultūras un izglītības direktorāta programmas „Kultūra 2000”, projekta „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” īstenošanai. Projektam tika piešķirti 39 500 EUR. Projekta realizācija notiek trīs posmos: pirmkārt, tika veikta atmiņu krāšana - pētnieciska ekspedīcija uz Taras apgabalu Krievijā, audio un vizuālo atmiņu krāšana par deportācijām Cēsu novadā un papildus informācijas iegūšana no arhīviem. Otrais posms ietvēra atmiņu interpretāciju, kura gaitā muzeja speciālisti pētīja iegūto informāciju. Cēsu skolu skolēniem bija iespēja pētīt represēto likteņstāstus savās ģimenēs. Trešais, projektu noslēdzošais posms ietver atmiņu publiskošanu – ir izveidota ceļojošā izstāde, informatīvie bukleti un video filma, kā arī šī konference.

Cēsu pilsētas dome sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” 9. jūnijā plkst. 10.00 Cēsu izstāžu namā rīko starptautisku konferenci „Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie cilvēku stāsti par padomju deportācijām Latvijā”.

 

Informāciju sagatavoja:
Lolita Kokina

Cēsu pilsētas dome

e-pasts: lolita.kokina@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv