Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 8.jūlijs  


Patvaļīga koku ciršana pašvaldības mežos ir sodāma

Cēsu novada pašvaldības Kokaugu aizsardzības komisija saņēmusi vairākus iesniegumus ar lūgumu zāģēt sausos kokus Cēsu pilsētas mežos, Dzirnavu, Peldu, Vītolu, Priedes, Gaujaslīču ielu apkārtnē.

Cēsu novada pašvaldības Kokaugu aizsardzības komisija, pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 717. „Kārtība koku ciršanai ārpus meža zemes” izskata jautājumus par koku ciršanu ārpus meža zemes.

Koku ciršanas kārtību mežā un meža zemēs nosaka Meža likums un citi Latvijas Republikā esošie normatīvie akti. Par jebkādu saimniecisko darbību konkrētā meža īpašumā atbildīgs ir meža tiesiskais valdītājs, tātad Cēsu novada pašvaldība.

Jebkurai fiziskai personai ir tiesības uzturēties un brīvi pārvietoties valsts un pašvaldības mežā, ir tiesības vākt savvaļas ogas, augļus, riekstus un sēnes, bet ne zāģēt vai savākt sausos, kritušos vai nokaltušos kokus. Koku ciršana, pārkāpjot meža likumā noteikto kārtību, vai koku bojāšana uzskatāma par patvaļīgu koku ciršanu vai bojāšanu, Par meža likuma un citu meža apsaimniekošanu un izmantošanu regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu personas saucamas pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības.

 

Sagatavoja

Dace Laiva

Cēsu novada pašvaldības Ainavu arhitekte

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv