Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 8.septembris  


ZAAO turpina darbu sabiedrības izglītošanā

SIA Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (SIA ZAAO) uzsāk kārtējo mācību gadu, piedāvājot izglītības iestādēm pieteikt dalību dažādās uzņēmuma veidotajās vides izglītības aktivitātēs.

 

SIA ZAAO mērķtiecīgi strādā pie Ziemeļvidzemes reģiona iedzīvotāju informēšanas un izglītošanas, lielāko uzsvaru vēršot uz skolēniem un bērnudārza bērniem. Tādēļ arī šogad SIA ZAAO piedāvā Cēsu, Limbažu, Valkas un Valmieras rajonu skolām un bērnudārziem iesaistīties vides izglītības aktivitātēs. Kā ierasts, SIA ZAAO piedāvājums ietver gan zināšanu apguvi par videi draudzīgu rīcību, gan radošas un praktiskas aktivitātes.

 

Projekts „Cilvēks vidē” piedāvā kā iepriekšējos gados pārbaudītas un atsaucību guvušas, tā arī vairākas jaunas aktivitātes.

Skolām SIA ZAAO šogad piedāvā jau zināmās aktivitātes – izglītojošo „ZAAO mēneša jautājums”, radošo „ZAAO pastkarte”, praktisko „Mēs skolā šķirojam atkritumus” un pētošo „Atkritumu apsaimniekošana manā pašvaldībā”. No jauna būs iespējams apgleznot auduma maisiņus aktivitātē „Auduma maisiņa apgleznošana”, veidot kalendāru „Pasakas par atkritumiem mežā”, kā arī veikt novērojumus par ikdienas ieradumiem un fiksēt tos „Atkritumu dienasgrāmatā”.

Bērnudārzi tiek aicināti zīmēt „ZAAO pastkartes”, šķirot atkritumus aktivitātē „Mēs bērnudārzā šķirojam atkritumus”, kā arī rakstīt „Atkritumu dienasgrāmatu”.

 

Arī šajā mācību gadā SIA ZAAO piedāvā vadīt mācību stundas. Skolām bez ierastajām tēmām par atkritumu apsaimniekošanu Ziemeļvidzemē, atkritumu ietekmi uz apkārtējo vidi un cilvēkiem un atkritumu šķirošanu, tiek piedāvāta jauna – Resursi-prece-patērētājs. Savukārt bērnudārzos SIA ZAAO Zaļais cilvēciņš kopā ar bērniem pārrunās šķiroto atkritumu ceļu.

 

Reģiona izglītības iestādes, kā arī citi interesenti tiek aicināti apmeklēt reģionālo cieto sadzīves atkritumu poligonu Daibe. Ekskursijā pa poligona teritoriju katram iespējams novērtēt, kā tiek organizēta poligona darbība, kā notiek videi nekaitīga atkritumu noglabāšana, kā arī uzzināt, kas tālāk notiek ar atkritumu šķirošanai paredzētajos konteineros iemestajiem materiāliem – kā tie tiek pāršķiroti un sagatavoti pārstrādei. Ekskursijas izglītības iestādēm ir bez maksas, laiku iepriekš saskaņojot ar SIA ZAAO vides izglītības speciālisti.

 

Papildus informācija par SIA ZAAO piedāvātajām vides izglītības aktivitātēm atrodama uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv sadaļā Vides izglītība.

SIA ZAAO ir pašvaldību dibināta organizācija ar mērķi sniegt kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Cēsu, Limbažu, Valkas un Valmieras rajonos. Uzņēmums veido uz ilgtspējīgu attīstību balstītu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ar to saprotot ne tikai apkārtējai videi un cilvēkiem drošu atkritumu savākšanu un noglabāšanu, bet arī atkritumu šķirošanu un dabas resursu taupīšanu.

 

Papildus informācija:

 

Ieva Veģere

SIA ZAAO vides izglītības speciāliste

Tālr. 642 81250

Mob.tālr. 29106330

E-pasts: ieva.vegere@zaao.apollo.lv

Informāciju sagatavoja:

 

Kaspars Pabērzs

SIA ZAAO attīstības daļas vad. vietn.

Tālr. 642 81250

Mob. tālr. 29121093

E-pasts: kaspars.paberzs@zaao.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv