Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 8.septembris  


No 10.septembra Dzejas dienas 2010 Cēsīs

Dzejas dienu daudzkrāsainība

 Septembris – mācību gada sākums, rudens pirmais mēnesis un arī Dzejas dienu mēnesis, jo Latvijas Rakstnieku savienība jau kopš 1965. gada, Raiņa simtgades svinībām, ik gadu rīko Dzejas dienas. Jau vairākus gadus tās Cēsīs organizē arī Cēsu Centrālās bibliotēkas darbinieki. Šogad  bibliotēkas kolektīvs sadarbībā ar Cēsu izglītības iestādēm, Cēsu Tautas teātri, Priekuļu pagasta bibliotēku, Vaives pagasta bibliotēku, Treimaņu dzimtu, Cēsu Jauniešu domi, akciju sabiedrību „Cēsu alus” organizē 16 pasākumus. Tie ir gan pasākumi pieaugušajiem, gan bērniem, pasākumi notiks gan telpās, gan brīvdabā, tie būs pieejami gan visiem interesentiem, gan atsevišķu izglītības iestāžu audzēkņiem.
 

 Pirmais pasākums šogad notiks Vaives pagasta Rīdzenes bibliotēkā, kur 10. septembrī būs tikšanās ar dzejnieci novadnieci Mirdzu Kerliņu.
 
Netradicionālā vietā Cēsīs Rūpniecības ielā 18 dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzimto māju „Glāznieki” piemiņas vietā 15. septembrī pulksten 14.00 sāksies pasākums „Jauno vārds”. Šī ir gan pasākumiem neapgūta vieta, gan tikai otrais pasākums (pirmais bija 2004. gadā), kad bibliotēkas darbinieki uz kopēju pasākumu lasīt savu dzeju aicina dažādu skolu audzēkņus. Šogad ieklausīsimies Cēsu vidējo mācību iestāžu jaunajos autoros. Pasākumā piedalīsies dzejnieks Arvis Viguls – Dzejas balvas par labāko dzejas krājumu 2009. gadā ieguvējs. Jāpiezīmē, ka šogad šāda balva vairs netiek piešķirta. Dienas pirmajā pusē Arvis Viguls tieksies ar Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņiem.

Ik gadu ir kāds pasākums, kad Cēsīs savu dzeju lasa vairāki dzejnieki. Šogad to veidojam kā tematisku pasākumu „Ieklausies Kurzemes dzejā”. 22. septembrī (pulksten 18.00 Raunas ielā 4 bijušajā Cēsu domes ēkā) viesosies dzejnieces Maira Asare un Ieva Rupenheite no Ventspils, Andra Manfelde no Tukuma. Ja cēsniekiem ar M. Asari un A. Manfeldi, kuras raksta ne tikai dzeju, bet arī prozu, ir jau bijusi iespēja tikties agrāk, tad ar I. Rupenheiti būs pirmā iepazīšanās klātienē. Dienas pirmajā pusē dzejnieces tieksies ar vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem: Maira Asare – Cēsu 2. vidusskolā, Andra Manfelde – Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, bet Ieva Rupenheite – Cēsu Valsts ģimnāzijā.

Īpašu sveicienu Dzejas dienās interesentiem sagādājis Cēsu Tautas teātris – trīs jaunus muzikālus dzejas uzvedumus, kuru scenārija autore un režisore ir Rasma Bērziņa, bet mūziku komponējis Juris Krūze. 29. septembrī (pulksten 18.30 Raunas ielā 4 bijušajā Cēsu domes ēkā) visus aicinām uz muzikālu Ulda Ausekļa dzejas izrādi „No visām dienām es nāku...”. Otrs uzvedums ar U. Ausekļa dzeju „Uz kurieni visi tā steidzas?...” – Runča Franča jaunie piedzīvojumi veidots bērniem. Abos uzvedumos klāt būs dzejnieks Uldis Auseklis. Arī pasākumam „Leukādijā” sagatavots jauns uzvedums „Draugu lokā”, tajā iekļauti Edvarda Treimaņa-Zvārguļa, Eduarda un Kārļa Veidenbaumu darbi.

Jau tradicionāli bibliotēkas organizētais Dzejas dienu pasākumu cikls noslēgsies 2. oktobrī Priekuļu pagasta „Leukādijā”. Dzejnieka Edvarda Treimaņa-Zvārguļa mājā šogad viesosies un savus darbus lasīs dzejnieces – novadnieces Mirdza Kerliņa un Astrīda Kamša, kā arī viesis no Rīgas – dzejnieks Guntars Godiņš. Kā parasti pieminēsim dzejnieku E. Treimani-Zvārguli viņa atdusas vietā, skatīsimies, klausīsimies un varbūt arī līdz dziedāsim Cēsu teātra aktieriem, sarunas turpināsim pie tējas tases un medus maizes. Gan uz „Leukādiju” gan mājup būs nodrošināts bezmaksas autobuss.

Dzejas dienu
pasākumi bērniem apvienoti ciklā „DZEJOLIS – ILUSRĀCIJA – MŪZIKA”, tos organizē Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa. No 12. līdz 26. septembrim Cēsu novada 3.-4. klašu skolēni aicināti piedalīties Ulda Ausekļa dzejoļu ilustrāciju konkursā „Kamēr āboli dārzā būkšķina ...”. Iesniegtie darbi būs apskatāmi bibliotēkā. 29. septembrī Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolā varēs tikties ar dzejoļu autoru Uldi Ausekli, apskatīt bērnu zīmētās ilustrācijas, notiks interesantāko darbu autoru apbalvošana. Šajā pasākumā bērni varēs noskatīties arī Cēsu Tautas teātra uzvedumu „Uz kurieni visi tā steidzas?...”- Runča Franča jaunie piedzīvojumi.   

Gan pieaugušo gan bērnu bibliotēkās būs iespējams apskatīt Dzejas dienām veltītas grāmatu izstādes.

Visos Dzejas dienu pasākumos ieeja ir bez maksas! Tas iespējams tāpēc, ka to organizēšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Cēsu novada pašvaldība, Cēsu pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, Priekuļu novada pašvaldība, akciju sabiedrību „Cēsu alus”.

Bibliotēkas darbinieki savos pasākumos gaida visus – tos, kas paši raksta dzeju un tos, kas lasa dzeju, tos, kam patīk mūzika un teātris, kā arī tos, kas līdz šim uz Dzejas dienu pasākumiem nav nākuši, jo piedāvājam gan tradicionālus, gan jaunus pasākumus. Un vēl – katra tikšanās ar autoru ir savādāka kā iepriekšējā, katru gadu skan citi dzejoļi, katru gadu rudens lapas krīt savādāk, un katra diena ir savādāka, tāpat kā mēs katru dienu apkārtējo pasauli un dzeju uztveram savādāk. Tiekamies Dzejas dienās!

Dzejas dienu pasākumu programma

 

Informāciju sagatavoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv