Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 20.septembris   Vārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 8.oktobris  


Cēsu Kultūras centra radošo kolektīvu darbība rekonstrukcijas laikā

Sakarā ar Cēsu Kultūras centra rekonstrukciju, kuru plānots uzsākt 2010. gada pirmajā pusē, sākot ar oktobra mēnesi Cēsu Kultūras centrā notiek būtiskas izmaiņas amatierkolektīvu mēģinājumos, biļešu tirdzniecībā un mainās pasākumu norises vieta.

 

Jau ziņots, ka ņemot vērā šobrīd saspringto finanšu ekonomisko situāciju, Cēsu novada dome 3.septembra sēdē ir akceptējusi plānu Cēsu Kultūras centra 2009./2010.gada sezonu neuzsākt esošajās telpās, bet jau no oktobra plānot gan amatiermākslas kolektīvu nodarbības, gan kultūras norises citās pašvaldības iestādēs. Mēneša garumā notika intensīvs darbs pie amatiermākslas kolektīvu nodarbību vietu plānošanas un saskaņošanas, un tās pamatā būs Cēsu pilsētas izglītības iestādes. Radošo kolektīvu mēģinājuma vietas skatīt šeit. 

 

Cēsu Kultūras centra direktore Ija Groza uzsver, ka radošo kolektīvu līdzdalība Cēsu kultūras dzīves veidošanā ir nozīmīga, atbalstāma un svarīga. ”Amatiermākslas kolektīvi ir būtiska Cēsu pilsētas kultūrvides raksturzīme, kas gadu gaitā sakņojusies un pilnveidojusies, un bez kuru līdzdalības nav iedomājami daudzi svētki un notikumi pilsētā. Īpaši šobrīd ir būtiska cilvēku satikšanās, radoša kopā darbošanās un pozitīvs dzīves skatījums, ko nenoliedzami sniedz dziedāšana, dejošana, teātra spēle, tāpēc arī šajā „pārcelšanās” laikā, maksimāli domājam un piedāvājam veidus, kā atbalstīt radošo darbošanos. Diemžēl ekonomiskie ierobežojumi skar arī Cēsu novada pašvaldības finansiālās iespējas, tajā skaitā atbalstu kultūras procesa nodrošināšanai. Esmu pārliecināta, ka šajā laikā kopīgi darbojoties radīsim jaunas idejas un radošu piepildījumu, lai 2012.gadā no jauna rekonstruētajā Kultūras centrā tās realizētu. Rekonstruējot Kultūras centru, ir paredzētas nodarbību un norišu iespējas gan deju kolektīviem, gan dziedošajiem kolektīviem, gan teātra spēlētājiem,” pauž pārliecību Ija Groza.

 

Speciāliste amatiermākslas darbā Kadrija Mičule kā būtiskāko šajā pārejas laikā min veiksmīgu abpusējas komunikācijas veidošanu: ”Lai veiksmīgi un nepārtraukti noritētu kolektīvu radošā darbība, šajā laikā nenoliedzami būtisks priekšnosacījums ir vēlme un spēja saprasties un sarunāties. Darbošanās dažādās ēkās prasīs savlaicīgu savstarpējās informācijas apriti un gatavošanos nodarbībām.”

 

Jāatzīmē, ka arī rekonstrukcijas laikā turpināsies kultūras norišu plānošana un organizēšana Cēsu pilsētai.

 

Paredzēts, ka Cēsu Kultūras centrs pēc rekonstrukcijas darbosies kā daudzfunkcionāls centrs, ar akustisko koncertzāli 815 skatītāju vietām, kas būs arī konferenču norises vieta, mēģinājumu un koncertu telpas Vidzemes kamerorķestrim, amatiermākslas kolektīviem, publiski pieejama mūzikas bibliotēka, A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola, mākslas galerija un Cēsu novada kultūras pārvalde.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr.64122431

e- pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv