Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 8.novembris  


Iededzies par Latviju Cēsu pils kompleksā!

Nesen veiktajā Pasaules Tūrisma organizācijas pētījumā tika secināts: ceļotprieks zeļ, neskatoties uz pasaules ekonomisko nestabilitāti! Tūrisma sektora stabilā izaugsme trāpīgi raksturo arī tūrisma nozares attīstības tendences Cēsīs. Pēc „Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra” apkopotajiem datiem Viduslaiku pilī, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Cēsu Jaunajā pilī) un Izstāžu namā šī gada deviņos mēnešos ciemojušies 45 000 apmeklētāji, kas ir par 12 000 viesu vairāk nekā pērn šajā pašā laikā. Cēsis vispopulārākās ir latviešu un vāciešu ceļotāju vidū un iemūžinātas arī daudzu Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas ceļotāju fotogrāfijās.

 

Fakts, ka Cēsis ir Latvijas karoga šūpuļa pilsēta ar bagātu kultūras un vēstures mantojumu, piesaista ne vien ceļot gribētājus, bet arī padarījis devītajā gadu simtā iekāpušo pilsētu par Vidzemes novada centru Latvijas valsts 90.dzimšanas dienas svinībām. Cēsis ir viena no piecām Latvijas pilsētām, kurā Latvijas valsts svētki tiks atzīmēti reģionāla mērogā.

 

Paralēli citiem svētku pasākumiem pilsētā, sestdien, 8.novembrī plkst.15.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Cēsu Jaunajā pilī) tiks atklāta Latvijas 90.dzimšanas dienai veltīta izstāde „No dziesmas līdz nacionālai valstij” jeb Latvijas dzīvesstāsta posms no Vidzemnieku dziesmu svētku gājiena līdz dziesmas un karoga nozīmei Trešās atmodas laikā un Harija Beķera kinofilmai „Sirdsbalss”.

 

Izstāde parāda inteliģences lomu trijos latviešu tautas vēsturē nozīmīgos notikumos, kuri atspoguļoti stāstā par skolotāju, parādot viņu kā nozīmīgāko personu nācijas veidošanās un attīstības procesos – I Vispārīgajos latviešu dziesmu svētkos Rīgā 1873.gadā, 1905.-1907.gada revolūcijā un Latvijas Republikas proklamēšanā 1918.gada 18.novembrī. Kā idejiski pavedieni izstādi caurvij laikmeta simboli dziesma un karogs. Ikviens izstādes apmeklētājs no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja saņems informatīvo materiālu, kurā latviešu un angļu valodā apkopota informācija par izstādi, un stāstījums papildināts ar raksturīgākajām nācijas veidošanās un attīstības procesu fotogrāfijām.

 

Uz izstādes „No dziesmas līdz nacionālai valstij” bāzes Cēsu Vēstures un mākslas muzejs izveidojis arī muzejpedagoģisko programmu „Mana Latvija”, kurā aicināti piedalīties skolēni, lai, praktiski darbojoties, gūtu sapratni par vidzemnieku ieguldījumu latviešu nācijas attīstības procesos, kas veicinājuši idejas par valsti reālu piepildījumu.

 

Par Latvijas svētku noskaņojuma radīšanu pilsētā rūpējas arī Apmeklētāju centrs – Tūrisma informācijas centrs. Cēsis kļuvušas par vienu no pirmajām pilsētām ārpus Rīgas, kur var iegādāties dažādas dāvaniņas un piemiņas lietas ar Latvijas 90.dzimšanas dienas simboliem – gadaskaitļiem un salūtu! Apmeklētāju centrā – Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9, pieejamas ar svētku simboliku rotātas sveces, svečturi un tējkannas, keramikas, porcelāna un opāla krūzītes, arī glāzes un lina maisiņi.

 

Pirms valsts svētkiem šeit varēs iegādāties arī „Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra” sagatavoto dāvanu cēsniekiem un pilsētas cienītājiem - 2009.gada kalendāru – dienasgrāmatu ar starptautisko akvarelistu plenēru „Cēsis” labāko darbu reprodukcijām. 20 latviešu un ārvalstu mākslinieku, tai skaitā Īrijas, Taivānas, Armēnijas un ASV akvareļgleznotāju labāko darbu reprodukcijās attēlota Cēsu arhitektūra, kultūra un sadzīve kopš plenēra pirmsākumiem 1982.gadā. Kalendārā atspoguļotas arī plenēra dalībnieku un citu mākslas aprindām tuvu stāvošu cilvēku pārdomas par Cēsīm un plenēru, norādīti plānotie pasākumi Cēsīs 2009.gadā un izcelti pilsētas novadnieki un notikumi, kuriem nākamgad atzīmējama apaļa jubileja.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv