Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 8.novembris  


Cēsis informē par pieteikumu konkursam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”

Sestdien, 8.novembrī plkst.15.00 Cēsīs, Jaunajā pilī notiks preses launags par Cēsu un Vidzemes pieteikumu konkursam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”, kas tiks iesniegts LR Kultūras ministrijā 7.novembrī.

 

Preses launagā Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs, Cēsu Pils ģildes valdes priekšsēdētājs un viens no koncepcijas autoriem Juris Žagars, kā arī koncepcijas izstrādes darba grupas dalībnieki informēs par 2014.gada programmas iecerēm.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis plāno īstenot visā Vidzemē - vienā no četriem Latvijas vēsturiskajiem novadiem, sadarbojoties ar Vidzemes pašvaldībām. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas vienojošās unikālā sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai, tādejādi iezīmējot Vidzemes pilsētas Eiropas kultūras tūrisma kartē un veicinot katras pilsētas atpazīstamību un kultūras tūristu piesaisti.

 

Jau iepriekš ziņots, ka š.g.14.oktobrī Cēsīs tikās Vidzemes rajonu pilsētu vadība un kultūras darbinieki, lai pārrunātu iespējamo sadarbību ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanu 2014.gadā. Minētās tikšanās laikā pilsētu mēri pauda atbalstu kopīgam Vidzemes sadarbības projektam, sagatavojot parakstīšanai savstarpējas sadarbības nodomu protokolus.

 

     Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā. Pilsētas tiek izvēlētas nacionālā atlases konkursa ietvaros, un Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru godpilnā statusa iegūšanai.

 

     2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts nav tikai plaša un kvalitatīva kultūras programma, kas nodrošinās kultūras pieejamību reģiona iedzīvotājiem un piesaistīs kultūras tūristus. Cēsu skatījumā tas ir pilsētas un reģiona attīstības projekts, kas sniegs ieguldījumu visu nozaru un dzīves sfēru attīstībā – mūžizglītībā, sociālajā integrācijā, radošās industrijas attīstībā, vispārējās dzīves kvalitātes celšanā, infrastruktūras uzlabošanā un sakārtošanā, uzlabojot vietējo komunikāciju un strauji attīstot reģiona sadarbību ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm un robežvalstīm. Vienlaikus tas stiprinās Cēsu un reģiona saikni ar valstiskumu un pašapziņu nacionālajā kontekstā.

Fakti uzziņai par projektu „Eiropas kultūras galvaspilsēta”:

Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts ir uzsākts 1985.gadā ar virsuzdevumu – satuvināt Eiropas iedzīvotājus. Kopš ES paplašināšanas katru gadu Eiropas Savienības Ministru padome divām Eiropas valstu pilsētām piešķir Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu uz vienu gadu. Iecelšana Eiropas kultūras galvaspilsētas godā tiek atbalstīta finansiāli un parasti izraisa pilsētas ekonomikas un kultūras uzplaukumu, kā arī pastiprināti pievērš tūristu uzmanību.

Šogad Eiropas kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānija) un Stavangere (Norvēģija), 2009.gadā tā būs Linca (Austrija) un Viļņa (Lietuva). Kura Latvijas pilsēta iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētu titulu 2014.gadā, būs zināms 2009.gada nogalē, kad būs noslēdzies nacionālās atlases konkurss.

 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai:

Aicinām pulcēties uz preses launagu jau no plkst.14.45 Cēsu Jaunajā pilī.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv