Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 8.novembris  


Cēsīs diskutēs par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas aktualitātēm un ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu

Otrdien,  9.novembrī Cēsīs (Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Cēsu filiāle, L. Katrīnas iela 2, Cēsis) notiks seminārs „Bioloģiskā daudzveidība un ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšana: aktualitātes Eiropas Savienībā un Latvijā”. Semināra sākums plkst 10.00.

 

Seminārs tiek rīkots un finansiāli atbalstīts no Ārlietu ministrijas realizētās Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības programmas. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

 

2010.gads ir pasludināts par Starptautisko bioloģiskās daudzveidības gadu, kad valstis un sabiedrība īpašu uzmanību pievērš tam kādā stāvoklī ir daba pasaulē, tās augi un iemītnieki. Arī Latvija ir apņēmusies nodrošināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu savā teritorijā, ieviešot dažādus apsaimniekošanas pasākumus, tai skaitā sniedzot finansiālu atbalstu lauksaimniecības zemju īpašniekiem. Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai ir svarīgi, kā un kur tiek audzēti ģenētiski modificēti kultūraugi. Liela daļa Latvijas pašvaldību ir noteikušas audzēšanas ierobežojumus savās administratīvajās teritorijās, taču diskusija par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas riskiem un ieguvumiem pastāv.

 

Semināra tēmas ir:

  • Bioloģiskās daudzveidības aizsardzības aktualitātes Latvijā;
  • ES atbalsts bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai
  • Riski un ieguvumi ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanā;
  • ES un Latvijas politika ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanā
  • ĢMO Brīvo zonu noteikšana Latvijā.

 

Semināru mērķa grupas: pašvaldības, lauksaimnieki, studenti, skolēni, uzņēmēji, pētnieki, nozaru sabiedriskās organizācijas, mediji, visa sabiedrība kopumā.

 

Esiet laipni aicināti piedalīties!

 

Papildus informācija un pieteikšanās:

 

Kristīna Veidemane

Tel. 67357 551

Kristina.veidemane@bef.lv

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv