Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 8.decembris  


Pieļauj operatora maiņu Cēsu siltumtīkliem

 

   Aktīva un brīžiem visai emocionāla diskusija par siltuma apgādi Cēsīs rit jau no rudens sākuma, kad tika paziņoti jaunie, paaugstinātie siltuma tarifi. Jautājums par situma apgādi pilsētā regulāri skatīts gan Tautsaimniecības un Finansu komiteju gan domes sēdēs.

  Novembrī „Cēsu Būvnieka” siltumtīklu uzņēmuma direktors Jēkabs Blaus iesniedza domē ziņojumu, kurā analizējot  siltuma pārvadu tehnisko stāvokli norāda, ka tas ir kritisks. Ir maģistrālo vadu posmi, kuru kalpošanas ilgums jau divkārt pārsniedz paredzēto termiņu un ir pamatīgi izrūsējuši. Uzņēmuma darbinieki pagaidām vēl spēj operatīvi novērst avārijas un nodrošināt pastāvīgu siltumu patērētājiem, taču nākošajā vasarā būtu jāveic pamatīga siltuma trašu rekonstrukcija. Taču tam nepieciešami ievērojami līdzekļi. J. Blaus pieļāva, ja „Cēsu Būvnieka” iesniegtais siltumtrašu modernizācijas projekts negūs ERAF finansējumu, tad nākošajā sezonā būs grūti nodrošināt stabilu siltuma apgādi patērētājiem.

   Domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs norādīja, ka cerības saņemt ERAF finansējumu minētajam projektam ir minimālas, jo pieļautas neatbilstības konkursa vadlīnijām. Tāpēc aktuāls ir jautājums, vai „Cēsu Būvnieks” spēs pildīt līguma saistības ar domi, par siltuma nodrošināšanu. Uzņēmuma ģenerāldirektors Juris Siņelobovs apliecināja, ka tiek meklētas arī citas iespējas rast investīcijas siltuma trašu modernizācijai un, ka uzņēmums spēs pildīt savas saistības arī nākošajā gadā.  Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs oponēja, norādot, ka Cēsu siltumtīkliem ir nepieciešams tāds apsaimniekotājs, kam ir pietiekoši resursi modernizācijai un iespējas to paveikt nepaaugstinot apkures tarifus. Tā kā „Cēsu Būvnieks” to nespēj ir jādomā par operatora maiņu pilsētas siltumtīkliem.

  Šī mēneša sākumā dome saņēma J. Siņelobova parakstītu  ziņojumu, kurā viņš vēlreiz apliecina, ka siltuma pārvadu tehniskais stāvoklis pilsētā ir kritisks un aicina pilsētas domi ieguldīt budžeta līdzekļus, ņemt kredītus vai vērsties pie valdības, prasot investīcijas siltumtīklu modernizācijai Cēsīs. J. Siņelobovs arī apliecina, ka „Cēsu Būvnieks” ir gatavs izskatīt domes priekšlikumus par siltumtīklu operatora maiņu. Taču tādā gadījumā, domei vai jaunajam operatoram, būtu jāatmaksā  „Cēsu Būvnieka” ieguldījumi siltumtīklos, kas pēc uzņēmuma aplēsēm ir 630 tūkstoši latu.

 

Andris Vanadziņš

Domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs

     Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv