Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 8.decembris  


Ziemassvētku radošās darbnīcas Cēsu Pilī

Ziemassvētku gaidīšanas laikā no 14. līdz 16.decembrim Cēsu Pils piedāvā radošās darbnīcas, lai iemācītos pagatavot Ziemassvētku rotājumus – puzurus, svečturus, sniegpārsliņas; neparastas, pašdarinātas dāvanas – rotas, kosmētiku un apgūt kādu no gardēžu meistardarbiem– piparkūku namiņa būvēšanu.

 

Darbnīcas norisināsies trīs dienas no 14. līdz 16.decembrim, darba dienu vakaros no plkst.17:30 apmēram 2 stundas Cēsu Pils kompleksā (Pils laukums 9). Katru dienu ikvienam būs iespēja pagatavot neparastu dāvanu un gūt jaunas idejas svētkiem.

 

Radošo darbnīcu piedāvājums.

14.decembrī no plkst.17:30 Cēsu Pils kompleksā (Pils laukums 9)

„Neparasto dāvanu darbnīca”. Vai zini no kāda materiāla var izgatavot vienlaicīgi trīs dažādas lietas, turklāt tas nav dārgi? Svečtura, kas izskatās kā saldumu trauks, bet var kalpot arī par dāvanu iesaiņojuma kārbu, gatavošanas noslēpumu atklās un palīdzēs izgatavot māksliniece Baiba Rass. Ieejas maksa: Ls 1, - (+ maksa par materiāliem dāvanu gatavošanai).

 

15.decembrī no plkst.17:30 Cēsu Pils kompleksā (Pils laukums 9)

„Kosmētikas darbnīcas”. Veselīgas dabīgās kosmētikas pagatavošanas ABC – krēmus (sejai, rokām, ķermenim); lūpu balzāmus, eļļas un elegantus smaržu maisiņus pārvērst par mīļām dāvanām sev vai draugiem palīdzēs dabīgās kosmētikas speciāliste, aromterapeite Laura Bāliņa. Ieejas maksa: Ls 1, - (+ sākot no 0,50 līdz 7 Ls maksa par izejvielām dāvanu gatavošanai)

 

16.decembrī no plkst.17:30 Cēsu Pils kompleksā (Pils laukums 9)

„Piparkūku namiņa noslēpumi”. Tuvojoties Ziemassvētkiem notiek dažādi brīnumi, namiņi tiek celti ne tika no sniega vai sapņiem, bet arī no piparkūkām. Piparkūku namiņu gatavošana un dekorēšana tiks uzticēta saldumu meistarēm Allai Oldermanei un Vinetai Žamoidikai. Ieejas maksa: Ls 1, - ( + maksa par piparkūku namiņu līdzņemšanai).

 

Paralēli darbnīcām Jaunajā Pilī katru dienu no 14. līdz 16.decembrim no plkst.17:30 notiks aktīvas darbošanās ziemīgās viduslaiku noskaņās.

 

„Viduslaiku spēles Pils dārzā”.

Lieliska iespēja uzzināt un izspēlēt viduslaiku rituālus, spēles un pārbaudīt sevi dažādos veiklības un atjautības uzdevumos. Cauri sniegiem un aktīvu darbošanos vadīs un ar siltu zāļu tēju cienās Ieva Kalniņa. Ieejas maksa: Ls 1, -

 

„Seno rotu kalves Ziemassvētki”.

No plkst. 15:00 - 18:00 ieskatīties rotu darināšanas pamatos, kā arī izmēģināt roku vienkāršāko rotu un puzuru gatavošanā palīdzēs Cēsu Eksperimentālās arheoloģijas darbnīcas „Seno rotu kalve” vadītājs, tautas daiļamata meistars, rotkalis Daumants Kalniņš. Seno rotu kalves Ieejas maksa: Ls 1, - (+ maksa par izgatavotās dāvanas materiāliem). Darbnīcas ienākumi tiks ieskaitīta labdarības akcijas „Eņģeļi pār Latviju” kontā.

"Ziemassvētku foto salons" Radošo darbnīcu laikā pilī darbosies arī Ziemassvētku foto salons, kur svētku noskaņu izveidotā studijā apmeklētājiem iespēja veidot individuālās un ģimenes fotosesijas. Svinīgu vai rotaļīgu fotouzņēmumu par apsveikumu kartīti pārveidos fotogrāfes Karīna Jurciņa un Kristīne Dambīte. Darbnīcas ienākumi tiks ieskaitīta labdarības akcijas „Eņģeļi pār Latviju” kontā.

 

Mazos ideju stūrīšos darbosies īpaši apmācīti rūķi - skolotāji ar praktiskiem padomiem neparastu, oriģinālu sīklietiņu, papīra masku un parūku gatavošanā.

 

Ieejas maksa Ls 1, - par katru aktivitāti vai Ls 2,50 – par visām darbnīcām kopā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28318318; 64121815

E – pasts; daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv