Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 8.decembris  


Uzsākts Cēsu-Tartu sadarbības projekts „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai”

Ar Eiropas Savienības Igaunijas-Latvijas programmas finansiālu atbalstu ir uzsākta Cēsu-Tartu sadarbības projekta „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai” īstenošana.

 

Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem, kultūras organizācijām un mākslas skolām Cēsīs un Tartu.

Projekta ietvaros māksliniekiem un radošajiem uzņēmējiem Cēsīs un Tartu tiks piedāvāts apmācību cikls, lai apgūtu jaunas prasmes jomās, kas aktuālas profesionālās karjeras attīstībai. Seminārus vadīs Latvijā pazīstami dažādu jomu mākslinieki, kuri pagājušajā gadā ARTLAB centrā Kopenhāgenā praktiski apguva dāņu pieredzi mākslinieku tālākizglītošanā un šobrīd piedalās Mākslas izglītības centra Trīs Krāsas izglītības projektos.

Nākamajā – 2012.gadā tiks organizēti vairāki kopīgi kultūras sadarbības pasākumi – koncerti, izstādes un radošās darbnīcas gan Cēsīs, gan Tartu. Tādējādi abu valstu projektu dalībnieki gūs iespēju popularizēt savu radošo darbību kaimiņvalstī, bet mākslas un mūzikas skolu audzēkņi – iespēju radoši izpausties kopīgos kultūras projektos.

 

Projekta noslēgumā tiks sniegts ieteikumus vietējās kultūrpolitikas veidotājiem Cēsīs un Tartu - kāda veida pasākumi un rīcības būtu nepieciešamas, lai radošo profesiju pārstāvji varētu īstenot savas profesionālās ieceres šajās pilsētās.

 

Projekta īstenotāji ir pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, Tartu Radošo Industriju centrs un biedrība „Mākslas izglītības centrs Trīs Krāsas”. Projekta budžets - 137 075 EUR, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 116 514 EUR.

 

 

Papildus informācija:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv