Top.LV

Latvijas Reitingi

2006.gada 9.janvāris

LBL trilleris ar laimīgām beigām

Šogad pirmo LBL čempionāta spēli „Cēsis/Remarks” basketbolisti aizvadīja savā laukumā. Cīņa ar vēl vienu līgas vadošo komandu „Barons/Rīdzene” bija dramatiska un intriģējoša no pirmās līdz pēdējai sekundei. Īsts saldais ēdiens līdzjutējiem, kas  varēju uzgavilēt par cēsnieku uzvaru ar 74 : 72.

Mačs iesākās mājiniekiem neveiksmīgi. Ātrie un atlētiskie „Barona” jaunieši  spēles pirmo pusi aizvadīja labāk un atpūtā devās iekrājuši nelielu pārsvaru. Trešā ceturtdaļa iesākās abpusēji neveiksmīgi. Abi grozi bija kā aizvākoti un vairāk nekā trīs minūtes, netika gūts neviens punkts. Pirmie attapās cēsnieki, kas uzvarot ceturtdaļu ar 18 : 5, izvirzījās vadībā. Diemžēl iegūtais pārsvars tika pazaudēts pēdējās ceturtdaļas galotnē un ar precīzu trīspunktnieku pēdējā sekundē „Barons/Rīdzene” panāca neizšķirtu. Pagarinājumā, mūsējie izvirzījās vadībā un ieguva piecu punktu pārsvaru, taču virkne kļūdu, ļāva viesiem kārtējo reizi panākt neizšķirtu. Pēdējā uzbrukumā cēsnieku līdera Sergeja Kiseļova   ātrs caurgājiens un precīza piespēle centram Kristapam Šurkusam, nesa laimīgu uzvaru mājiniekiem. Traumas dēļ šajā spēlē un visu janvāri komandai nevarēs palīdzēt viens no vadošajiem spēlētājiem Andris Umbraško.

Rezultatīvākie „Cēsis/Remarks”  vienībā bija Sergejs Kiseļovs – 13, Mārtiņš Knostenbergs – 12, Einārs Bučs un Ivo Pūce pa - 10 punktiem.

Diemžēl nākošajā dienā cēsnieki  ar 73 : 81 zaudēja „Zemgalei”. Viesi jau pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā. Otrajā ceturtdaļā mūsējie spēles gaitu izlīdzināja, taču trešo aizvadīja neveiksmīgi un lauzt spēles gaitu nespēja. Aizsardzībā mūsējie netika galā ar „Zemgales” līderi Aini Lagzdiņu, kurš guva 31 punktu. Cēsu vienībā izteikta līdera nebija. Ivo Pūce guva – 16, Sergejs Kiseļovs – 14, Einārs Bučs – 9 punktus.

„Cēsis/ Remarks” ar 13 uzvarām un 7 zaudējumiem saglabā otro vietu LBL turnīra tabulā. Nākošo mājas spēli ar „Rīga/Juniors” mūsējie aizvadīs piektdien 13.janvārī pulksten 19.30 sporta namā Pūces ielā.