Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 19.janvāris   Vārda dienu svin: Andulis, Alnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 9.janvāris  


Cēsu Izstāžu namā atklās jaunu izstādi „Pikniks”

Cēsis, 9.01.07.

 

Rīt, 10.janvārī plkst.16.00 Cēsu Izstāžu namā tiks atklāta Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) audzēkņu diplomdarbu izstāde „Pikniks”.

 

Izstāžu nama divos stāvos būs apskatāms topošo dizaineru veikums, kas pārsteigs ar košām krāsām un vasarīgu noskaņu aukstajās un lietainajās ziemas dienās, kā to vēsta arī diplomdarbu tematiskais moto - Pikniks. Daudzi dizaina priekšmeti veidoti tā, lai būtu ekoloģiski nekaitīgi jeb videi draudzīgi (piemēram, saliekami gofrēta kartona piknika grozi, no politielēna maisiņiem austi sēdvietu paliktņi un brīnišķīga keramika). Izstādē varēs atklāt, cik dažādas un interesantas var būt piknikā līdzi ņemamās lietas.

 

„RDMV audzēkņu darbi allaž pārsteidz ar mūsdienīgu, oriģinālu un interesantu skatījumu uz vienkāršām lietām, kurām piešķirts neparasts veidols un forma. Līdzīgi kā izstādē pirms trim gadiem, arī šoreiz jaunie mākslinieki aicina uz krāšņu un spilgtām idejām bagātu izstādi, atklājot jaunākās tendences dizainā un lietišķajā mākslā,” par gaidāmo notikumu saka Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska.

 

Visā savas pastāvēšanas vēsturē RDMV ir bijusi ne tikai mācību iestāde, kas sagatavo labus speciālistus ar izpratni par dizaina un mākslas procesiem kopumā, bet ar savu aktīvo pozīciju ieņēmusi noteiktu un stabilu vietu Latvijas kultūras dzīvē. Skola regulāri rīko audzēkņu un pedagogu darbu izstādes Latvijā un ārzemēs, piedalās starptautiskās mesēs un biennālēs. 2002./2003. gadā vien RDMV piedalījās Starptautiskajā jauno dizaineru biennālē Saint-Etienne Francijā, Starptautiskajā stikla un keramikas mesē Frankfurtē Vācijā, izstādē Pleskavā Krievijā, Turku Helsinkos, Tallinā un Tartu Igaunijā, Daugavpilī. RDMV piedalās arī starptautiskajās ES izglītības un kultūras programmās LEONARDO un CULTURA 2000. 

Izstāde būs apskatāma līdz 11.februārim.
Izstāžu nams atvērts 10.00 – 17.00 (brīvdiena pirmdiena).

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv