Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.janvāris  


Cēsīs iedzīvotājiem un organizācijām jāpārslēdz līgumi ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju

Cēsu pilsētas dome 2008.gada 23.oktobrī pieņēma lēmumu par „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Cēsu pilsētā”, kas nosaka izmaiņas līdzšinējā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā pilsētā.

 

No 2009.gada 1.janvāra Cēsīs sadzīves atkritumu savākšanu nodrošina viens atkritumu apsaimniekotājs - SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (SIA „ZAAO”).

 

Visiem Cēsu pašvaldības iedzīvotājiem un organizācijām (valsts un pašvaldības iestādēm, komersantiem, u.c.), kas darbojas pilsētas administratīvajā teritorijā, no 2009.gada 1.janvāra ir jāslēdz līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar SIA’’ZAAO’’.

 

Maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu LVL 6,25 par m³ plus 21% PVN.

 

Iepriekš minētais lēmums pieņemts pamatojoties uz Atkritumu apsaimniekošanas likumu, kas nosaka, ka vienā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonā var darboties tikai viens komersants. Šāds regulējums nepieciešams, lai samazinātu smago automašīnu skaitu, kas ikdienā pārvietojas pa pašvaldības teritoriju, tādējādi radot gaisa piesārņojumu un skaņas efektus, kā arī kopumā negatīvi iespaidojot apkārtējo vidi, kā arī, lai veicinātu to, ka konkrētajā atkritumu apsaimniekošanas zonā izmantotie sadzīves atkritumu uzglabāšanas konteineri ir ar vienādu dizainu, tādējādi nodrošinot to integrāciju pilsētvidē. Cēsu pilsētas pašvaldības teritoriju, tās salīdzinoši nelielo izmēru dēļ, nav lietderīgi dalīt vairākās atkritumu apsaimniekošanas zonās, tādēļ ar Cēsu pilsētas domes lēmumu tika noteikts, ka Cēsu pilsētas pašvaldībā ir tikai viena sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zona.

 

Līgums ar SIA’”ZAAO’’ attiecas tikai uz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu, kas nozīmē, ka citu atkritumu veidu, piemēram, būvniecības procesa vai rūpnieciskās ražošanas rezultātā radušos atkritumu apsaimniekošanu ir tiesīgi veikt arī citi komersanti, saņemot attiecīgu Vides pārvaldes atļauju.

 

Atkritumu apsaimniekošanas likums šobrīd paredz, ka maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu nosaka vietējā pašvaldība nevis Sabiedrisko pakalpojumu regulators. Tas nozīmē, ka bez Cēsu pilsētas domes lēmuma neviens komersants nebūs tiesīgs vienpusēji mainīt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu, ko tas iekasēs no iedzīvotājiem.

 

Cēsu pilsētas pašvaldība ir otrs lielākais SIA „ZAAO’’ kapitāla daļu īpašnieks un mērķis, kādēļ Cēsu pilsēta kopā ar pārējām Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldībām dibināja SIA’’ZAAO’’, bija tādas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas radīšana, kas nodrošinātu tās ilgtspējīgu attīstību darbojoties videi draudzīgā veidā.

 

Līdz 2008. gada 31.decembrim Cēsu pilsētas pašvaldības teritorijā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus tiesīgi sniegt bija trīs komersanti – SIA „Jumis”, SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” un SIA „Ragn-Sells”.

 

Lēmums pieņemts Cēsu pilsētas domes sēdē, 2008.gada 23.oktobrī. Lēmuma Nr. Nr. 832; prot.Nr.17, 45.p.

 

 

Vairāk informācijas: Cēsu pilsētas Komunālās nodaļas vadītājs Igors Mercs, tālr.64161828

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv