Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2013.gada 9.janvāris  


Izstāžu namā apskatāmas jaunas izstādes

No 10. janvāra līdz 3.februārim Cēsu Izstāžu namā apskatāmas izstādes Tatjana Paļčuka- Rikane „Nebeidzamais stāsts”- gleznas un Dace Blūma ”Alfabēts”-zīmējumi, keramika, porcelāns.

 

Tatjana Paļčuka- Rikāne ''Nebeidzamais stāsts.'' Gleznas.

Mākslinieces ceļš sācies J. Rozentāla skolā, vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā, kur skolotāji bija latviešu mākslas ''metri''-Imants Vecozols, Pēteris Potažs, Boriss Bērziņš, Edgars Iltners, Eduards Kalniņš. Pieredze un skola, ko deva šie meistari, palīdzēja māksliniecei izveidoties  par spilgtu personību. Darbu raksturojums-pozitīvisms, humānisms un harmonija. Darbi atrodas kolekcijās daudzās valstīs. Izstāde Cēsīs ir retrospektīva- tas ir atskats uz radošo  darba periodu un  izstāde ar tik daudz darbiem Latvijā māksliniecei tiek sarīkota pirmo reizi.

 

Otra izstāde- Dace Blūma ''Pirmais piedzīvojums ar burtiem''. Zīmējumi, keramika, porcelāns.

Māksliniece absolvējusi Igaunijas Valsts Mākslas institūtu., pazīstama kā ilggadīga Valmieras  Mākslas vidusskolas direktore un pedagoģe.2003. gadā Cēsu Izstāžu namā   bija skatāma  izcila Daces Blūmas porcelāna darbu izstāde. Jaunajā izstādē burtu atainojumi ir smalkā grafikā, apgleznotā porcelānā un keramikā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Nata Livonska

Galvenā speciāliste Izstāžu nama ekspozīciju darbā

tālr.64123557;26175509

e-pasts: nata.livonska(at)cesis.lv

www.muzejs.cesis.lv

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv