Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 26.maijs   Vārda dienu svin: Edvards, Eduards, Varis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.februāris  


Eiropas jauno režisoru kino Cēsīs 12.februārī, 18.00

Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS „Tūre Latvijā” ietvaros

 

Seansa laiks: 2009. gada 12. februāris, plkst. 18:00

Seansa vieta: Kinoteātris „Vidzemnieks”, Cēsis

 

12. februārī Cēsīs, kinoteātrī „Vidzemnieks”, ar īpašu Eiropas un pasaules īsfilmu izlasi viesosies Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS.

 

Eiropas un pasaules jauno režisoru kino programmas ietvaros 2ANNAS piedāvā noskatīties festivāla 2008. gada konkursa programmu “Frīkvuda”, “Baltie taustiņi”, “* līdz 16 g. vec. neiesakām” un “Baltijas īsfilmu skate” 2 stundu un 20 minūšu kompilāciju.

 

Šī ir skate, kas liek raudāt, smieties, sarkt aiz kauna un bālēt par cilvēku neizmērojamo izdomu un fantāzijas lidojumu. Kino ir miris, lai dzīvo kino! Jaunas formas un žanra meklējumi, sajaukums un šķietama nesavienojamība, pilnīgs haoss. Putukrējums gan pieredzējušiem kino profesionāļiem, gan vienkāršiem ierindas skatītājam. Šajā skatē divritenis no jauna izgudrots vismaz 5 reizes. Kino kā neizdibināms noslēpums, ieturēts ritms, smeldze un galu galā miruša narkodīlera piezīmes.

 

2ANNAS Latvijā darbojas jau vairākus gadus un pa šo laiku tam ir izdevies apkopot ievērojamu jauno režisoru īsfilmu izlasi, prezentējot to darbus Vācijā, Lielbritānijā, Somijā, Krievijā, Ukrainā un arīdzen tepat Baltijas valstīs. Festivāls 2ANNAS veidojot savas programmas uzsvaru liek uz jaunās paaudzes kino, kas, līdzās tradicionālajiem filmu veidošanas līdzekļiem, meklē jaunas izteiksmes un satura formas. Festivāla mērķis ir popularizēt jauno kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

 

Projekts „Eiropas jauno režisoru kino” sadarbībā ar Nacionālo kino centru Latvijā tiek īstenots jau otro gadu. 2008. gadā projekta ietvaros kino programma tika demonstrēta 7 Latvijas pilsētas un mazpilsētas. Šogad projekta ietvaros tiks apmeklētas 12 vietas, piedāvājot ikvienam interesentam bez maksas vai ar simbolisku samaksu noskatīties jaunā kino īsfilmu programmu.

 

 

Filmu Programma:

 

 

REALITY SHOW

Meksika, 2007, 16:30

Režisors: Federico Schmucler

Operators: Maria Jise Secco

Producents: Angeles Castro

 

 Ramons Čavess televizijā ierauga situāciju, kas liek viņam pieņemt lēmumus, kuri izmainīs viņa paša dzīvi, bet varbūt arī nē.....

 

 

E FINITA LA COMMEDIA
Beļģija, 2007, 13:00
Režisors: Jean – Julien Collette, Oliver Tollet
Operators: Benoit Deleris
Producents: Anthony Rey

 
Mašīna. Tēvs un dēls lēnām uzsāk sarunu.
Mīlestība, sekss, māte un nāve. Netipiska iecietība, mulsinošas attiecības.
Laiks paiet, bet daži jautājumi paliek neizrunāti: ko tie gaida? Un ko tie grib panākt?

 

 

 

L.H.O.

Vācija, 2007, 3:21

Režisors: Jan Zabeil

Operators: Jan Zabeil

Producents: Knuth Sorgers

 

 

Teksasa, 1963. gada novembris: skolas grāmatu noliktavas darbinieks. Šautene. Negadījums veido vēsturi...

 

 

MAMMAL

Vācija, 2007, 07:30

Režisors: Astrid Rieger

Operators: Mark Liedtke

Producents: Astrid Rieger

 

 

 Kādu jaunieti, kas dzīvo kopā ar māti, pārņem neatvairāms izsalkums brīdī, kad uz virtuves galda tiek izklāta svaiga mīkla. Dīvaina simbioze un melanholisks sapnis par milzi ar tā dvēseles dzīlēm.

 

 

 

ELEFANT BOY

Nīderlande, 2007, 13:00

Režisors: Willehad Eilers

Režisors: Jeanne Hadorn

Operators: Jeanne Hadorn

Producents: Annick Teninge

 

 

 

Īsfilma par bedru rakšanu, brīvo laiku un melna ziloņpuikas augšanu.

 

 

FREQUENCY MORPHOGENESIS

Vācija, 2007, 4:46

Režisors: Onni Pohl

Operators: Onni Pohl

Producents: Linda Kraemer

 

 

 Skaidras domas bezformas telpā pirmo reizi parādījās zeltīts skaņas dīglis. Tā bija skaņa, vibrējoša caur tukšumu, atgriežoties pie saviem pirmsākumiem. Skaņas viļņiem krustojoties, iezīmējas ūdens un vējš, kas, spēlējoties vienam ar otru, rada miglainas pasaules aprises. Muzikāla vizualizācija par audio frekvenču radošo spēku.

 

 

 

 

A MOUSES TALE

Francija, 2007, 4:09

Režisors: Benjamin Renner

Operators: Benjamin Renner

Producents: Annick Teninge

 

 

 

 

 

Eksistenciāla pasaka. Lauva mežā noķer peli un grib to apēst, taču pele piedāvā noslēgt vienošanos.

 

 

ŠODIEN VILMA NESTRĀDĀ

Latvija, 2007, 08:29

Režisors: Anete Melece

Operātors: Anete Melece

Producents: Anete Melece

 

 

 

Stāsts par vīru ar četriem riņķiem zem acīm vārdā Varis un krējuma pārdevēju Mirdzu, par pazaudētu cimdu, kam sejā iespļauta košļene un megapikseli, kas lēnā garā digitalizē zemeslodi. Vilmai ar to nav nekāda sakara, viņa vienkārši šodien nestrādā, tāpēc risks atrast picā matus ir diezgan minimāls.

 

SARKANAIS PLEĶIS

Latvija, 2008, 07:40

Režisors: Uģis Olte

Operators: Valdis Celmiņš

Producents: Valdis Celmiņš

 

 

„Sarkanais Pleķis” ir stāsts par mūžseno baseina biedu – sarkano pleķi, kas parādās, ja iečurā ūdenī un par Pētera, 11 gadīga zēna, iekšējo cīņu starp vēlēšanos būt pieņemtam vienaudžu starpā un pusaudžiem raksturīgo dumpinieka vēlmi atšķirties.

 

 

 

IN THE NAME OF THE SUN

Bosnija un Hercogovina, 2007, 25:30

Režisors: Harun Mehmedinovic

Operators: Jason Raswant

Producents: Vikram Singh

 

 

 

Pēc izbēgšanas no nāves soda, Bosnijas karagūsteknis Tariks imigrē uz ASV, ar cerībām aizmirst savu pagātni. Pēc vairākiem gadiem pie Tarika ierodas cilvēks, kas viņam reiz palīdzēja, tagad lūdzot izdarīt kādu pakalpojumu.

 

 

 

 

ARGENTINA. THE INTERVIEW WITH A DEAD DRUG - DEALER

Krievijas, 2008, 35:37

Režisors: Mihail Mareskin

Operators: Konstantin Ivanov

Producents: Vladimir Smorodin

 

 

 

Filozofiska alegorija modernā valodā par cilvēka garīgo atdzimšanu. Galvenais varonis Iļja Krakovskis ir gudrs, uzmanīgs un viltīgs narkodīleris. Kādu dienu viņš satiek savu bijušo klasesbiedreni un sākas neparasts stāsts.  Filmā skatāma divējādi: no vienas puses tā ir iespēja ieskatīties interesantajā Pēterburgas neformālajā pasaulē, no otras puses tā ir maza kultūras enciklopēdija, jo visas filmas mizanscēnas un situācijas ir veidotas kā atsauces uz pasaules kino un literatūras meistardarbiem.

 

Ieeja: 1,60 Ls

 

Projektu īsteno Virtuālā studija „URGA” un Tehniskās jaunrades nams „Annas 2”, projekts notiek ar Nacionālā Kino centra atbalstu.

 

www.2annas.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv