Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.februāris  


Par ielu kopšanu Cēsīs

 
Pašvaldības darbinieki gan telefoniski, gan klātienē un neklātienē saņem neskaitāmus pārmetumus par Cēsu pilsētas ielu pašreizējo stāvokli. Neskatoties uz to, ka vairākkārtēji esam stāstījuši par finansiālajiem ierobežojumiem, ar ko pašvaldībām valstī un arī Cēsu novadam šogad ir jārēķinās, jāsecina, ka iedzīvotāji tomēr neizprot situācijas nopietnību. Jāsecina arī, ka iepriekšējos gados, kad gan sniega bija mazāk, gan ekonomiskā situācija bija labāka, bija pierasts, ka ielas vienmēr laicīgi iztīrītas un bijām jau aizmirsuī, ka līdzīga situācija kā tas ir šogad, bija tikai tālajos deviņdesmitajos gados. 

Informējam, ka pašvaldības komunālais dienests organizē ielu kopšanu atbilstoši pieejamajiem līdzekļiem. Un tie salīdzinoši ar pagājušo gadu ir gandrīz divas reizes mazāki. Ja 2009.gadā vienā ziemas mēnesī varēja tērēt 23 000 latu, tad šogad ziemas mēnešos paredzēts tērēt ne vairāk kā 12 000 latus mēnesī. Jāņem vērā arī tas, ka šogad sniega ir krietni vairāk kā pērn.
 

Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta kustību un iedzīvotāju nokļūšanu uz darbu un mājup, regulāri tiek tīrītas un kaisītas pilsētas maģistrālās ielas, krustojumi un kalni. Prioritāri tiek apkoptas pilsētas maģistrālās ielas, krustojumi un izglītības iestādēm pieguļošās teritorijas. Tā katru dienu ar pretslīdes materiālu tiek nokaisītas ielas 66 km garumā. Februāra sākumā tika iztīrītas pilnīgi visas pilsētas ielas 124 km garumā.

 

Lai nodrošinātu pēc iespējas izbraucamas ielas un dotu iespēju automašīnām apstāties ielu malās, aicinām namu apsaimniekotājus pēc iespējas no ietvēm notīrīto sniegu nemest uz ielas braucamās daļas un neveidot vēl lielākas kupenas starp ielu un ietvi. Tāpat arī aicinām no jumtiem notīrīto sniegu nemest uz gājēju ietvēm un ielu malām, tādejādi radot neizbrienamas ietves un liedzot iespēju novietot automašīnas. Šāda situācija novērota pie vairākām iestādēm, kad no jumta notīrītais sniegs liedz pašu klientiem novietot auto.

 

Jāatgādina, ka par privātmāju un daudzdzīvokļu namu pagalmu tīrību jārūpējas pašiem namu īpašniekiem. Noteikumi visā valstī nosaka arī to, ka par ielu tīrību pie namīpašumiem atbild to īpašnieki. Par pārējām ietvēm rūpējas pašvaldība katru rītu nodrošinot to tīrību.

 

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus un ierobežotās ielu uzkopšanas iespējas Kr.Valdemāra un Dzintara ielās nav atļauts apstāties.

 

Jau ziņots, ka pašvaldības ielu un ceļu uzturēšanai no valsts saņemtie līdzekļi sarukuši vairāk kā par 60% un pārējo nepieciešamo summu jānodrošina pašvaldībai. Līdz šim ziemas mēnešiem ieplānotie ielu uzturēšanas līdzekļi nav pārtērēti. Tomēr no vairākkārtējiem pārmetumiem pašvaldībai, jāsecina, ka Cēsu iedzīvotājus neapmierina ielu stāvoklis. Lai ielu uzturēšanai un bedrīšu lāpīšanai līdzekļu pietiktu arī pavasarī un vasarā, ziemas mēnešos nebūtu racionāli izlietot visu gada normu. Tāpēc ielu tīrīšana turpināsies iesāktajā ritmā un apjomā.

 

Lūdzam iedzīvotājus un autobraucējus būt uzmanīgiem, izvēlēties drošu braukšanas ātrumu un distanci un būt iecietīgiem pret pilsētā un valstī radušos situāciju. Sniega daudzums un finansiālās iespējas šogad ir sagādājušas papildus rūpes ne tikai Cēsu novada pašvaldībai. Pašvaldības komunālā nodaļa un ielu uzturētāju firma strādā pēc labākās sirdsapziņas neskaitot darba stundas. Darbinieki visu diennakti seko līdzi laika apstākļiem un plāno darbus tā, lai jau no paša rīta galvenās pilsētas ielas būtu iztīrītas.

 
Ielu kopšanu Cēsīs veic SIA "KOM - AUTO", ar ko pašvaldībā noslēgts līgums līdz šī gada 31.oktobrim par kopējo summu Ls 88 530,71 + PVN. Konkursā par ielu kopšanu bija pieteikusies vēl tikai viena firma no Rīgas, kuras piedāvājums bija vairāk kā divas reizes dārgāks nekā firmai, ar kuru noslēgts līgums. Jāpiezīmē, ka atbilstoši konkursa nolikumam, firma var piesaistīt apakšuzņēmēju nesasakaņojot to ar pašvaldību.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv; www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv