Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 9.februāris  


Vecāku domes sanāksmē apsprieda izmaiņas novada izglītības sistēmā

 

  Otrdien 7.februārī notika Cēsu novada Vecāku domes sanāksme. Tajā vecākus ar situāciju izglītības jomā un iespējām pārmaiņām turpmākajos gados iepazīstināja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs un pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.

   L. Kokina bija sagatavojusi detalizētu informāciju par audzēkņu skaitu novada skolās, klašu piepildījumu un prognozēm turpmākajiem gadiem. Diemžēl tās nav optimistiskas, jo bērnu skaits samazinās, attiecīgi mazāk ir audzēkņu skolās. Šajā mācību gadā novada skolās ir par 210 audzēkņiem mazāk nekā iepriekšējā. Tāpēc jau tagad jādomā, kā nodrošināt klašu piepildījumu, kā piesaistīt novada skolām audzēkņus no citām pašvaldībām un veidot skolu tīklu, lai nodrošinātu pedagogiem pienācīgu samaksu, konkurēt spējīgu izglītību un labus mācību apstākļus bērniem. Izglītības nodaļas vadītāja informēja vecākus, ka novada pašvaldība ir pārņēmusi no Izglītības un zinātnes ministrijas Cēsu profesionālo vidusskolu. Skolai ir piešķirts ERAF finansējums apmācības modernizācijai un pieņemts lēmums par ražošanas apmācības korpusa būvniecību Valmieras ielā 19 pie 2.vidusskolas. Mācības profesionālās vidusskolas audzēkņiem tad notiks 2.vidusskolas telpās, savukārt šī skola pārceltos uz Pastariņa sākumskolas ēku.

   G. Šķenders atzina, ka lēmums pašvaldībai pārņemt profesionālo vidusskolu bija pareizs, jo pretējā gadījumā šī izglītības iestāde, ar senām un labām amatnieku apmācības tradīcijām, tiktu slēgta un tas būtu zaudējums, gan novadam, gan jauniešiem, gan uzņēmējiem, jo prasmīgi kokapstrādes, metālapstrādes speciālisti, elektriķi ir ļoti pieprasīti. Domes priekšsēdētājs informēja vecākus par to, ka ir uzsākta diskusija par muzikālo izglītību novadā. Viena no iespējām ir apvienot Cēsu 1.pamatskolu ar mūzikas vidusskolu un bērnu mūzikas skolu, veidojot vienu mācību iestādi, kurā audzēkņi varēs apgūt dažāda līmeņa muzikālās izglītības programmas.

Vecākus šī ideja ļoti ieinteresēja, viņi atzina, ka pieņemot lēmumu par to kā turpmāk noritēs muzikālā apmācība Cēsīs, noteikti jāņem vērā vecāku un bērnu vēlmes un viedokļi. Tāpēc noslēgumā sanāksmes dalībnieki vienojās, ka nākošajā tikšanās reizē jāaicina piedalīties vecāki, kuru bērni mācās mūzikas skolā un tad, kopā ar pedagogiem un pašvaldības speciālistiem jāvērtē, kurš apmācību modeli būtu kvalitatīvākais un labākais bērniem.

Attēlā: Vecāku domes pārstāvji sanāksmē 7.februārī vērtēja aktualitātes novada izglītībā.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv