Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.marts  


INTENSE projekta partneru tikšanās Cēsīs

Cēsīs 10. un 11.martā notiek starptautiska projekta „No Igaunijas līdz Horvātijai: saprātīgi enerģijas taupības pasākumi pašvaldību ēkām Centrālās un Austrumeiropas valstīs (INTENSE)” partneru tikšanās, kuras laikā projekta dalībnieki diskutēs par projekta ieviešanas jautājumiem.

Projekts uzsākts 2008.gada nogalē un INTENSE mērķi ir pārnest saprātīgus enerģijas taupības pasākumus pašvaldības ēkās no “vecajām” ES dalībvalstīm uz “jaunajām” dalībvalstīm un kandidātvalstīm Centrālajā un Austrumeiropā. Projekts tiek ieviests 12 Eiropas valstīs, piedaloties 28 partneriem, kas pārstāv starpniekorganizācijas, pašvaldības un projekta ekspertus.

Tā kā projekts ir būvēts uz visaptverošu pieeju enerģiju taupošai apbūves plānošanai, tajā ir aptverta gan likumdošanas priekšnoteikumu analīze, pieredzes apmaiņa par labas prakses piemēriem, apmācību programma attīstīšana un īstenošana, pilot-plānošanas aktivitātes partnerpašvaldībās un sabiedrības apziņas celšana. Vietējo pašvaldību celtā kvalifikācija būs ieguldījums nākotnei, tādējādi ietekmējot arī jaunās apbūves attīstību likumdošanas, tehniskajā un plānošanas līmenī, kā arī veicinot patērētāju izvēli par labu efektīvai enerģijas izmantošanai. Projekta laikā iegūtā pieredze un atziņas tiks tālāk izplatītas Eiropā.

Dalībnieku tikšanās sanāksmē Cēsīs Vācijas kolēģi dalīsies pieredzē, kā Vācijā tiek veicināti enerģijas taupības paņēmieni. Projekta partneri diskutēs par iespēju projekta laikā pārņemt labākos energoefektivitātes piemērus. Tāpat arī partneri iepazīsies ar dalībvalstu likumdošanas normām, kas regulē energotaupības pasākumus pašvaldībās.

Cēsu pilsētas dome ir viens no projekta partneriem, kuru projektā pārstāv domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs, Nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs Viesturs Krastiņš, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja vietniece, speciāliste vides politikas jautājumos Inta Ādamsone un projektu vadītāja Laine Madelāne.

Projektu finansē ES „Intelligent Energy - Europe” programma.

 

Vairāk informācija par projektu: http://www.bef.lv/394/723/?

Tālr. 64161818.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv