Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.marts  


Sāk projektu, kas aktualizēs jautājumu par jauniešu aizplūšanu no mazpilsētām


 

Ar atklāšanas pasākumu sestdien, 6.martā, biedrība Cēsinieku klubs uzsāka projektu Keep our brains at home 2, kura mērķis ir aktualizēt jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām un rosināt diskusiju par izglītības, nodarbinātības un migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar šo tendenci Cēsu pilsētā, novadā un Vidzemes reģionā, pēc iespējas arī valsts līmenī.

 

„Tas ir reģionāla mēroga jauniešu iniciatīvas projekts ar mērķi padziļināti izprast un pētīt tendenci, kuras laikā arvien vairāk jauniešu pēc studiju beigšanas neatgriežas dzimtajā novadā,” norāda Cēsinieku kluba valdes priekšsēdētājs Rolands Tjarve. „Tajā pašā laikā esam pozitīvi noskaņoti un centīsimies atraisīt jauniešu radošo potenciālu, lai realizētu virkni preventīvu atbalsta aktivitāšu, nostiprinātu jauniešu piederības sajūtu Cēsīm, vairotu lokālpatriotismu un rosinātu aizdomāties par savu nākotni dzimtajā vietā.”

 

Projekta laikā 24 ar Cēsīm saistīti jaunieši, no kuriem viena daļa vēl mācās Cēsu vispārizglītojošās skolās, bet otra daļa jau studē vai strādā citās Latvijas pilsētās, kopā strādā četrās komandās - mediju, radošajā, uzņēmēju un pētnieciskajā darba grupā, lai līdz 2010.gada novembrim paveiktu konkrētas ieceres.

 

Pētnieciskā darba grupa veiks pētījumu Cēsu skolās par jauniešu plāniem pēc vidusskolas beigšanas, kamēr uzņēmēju darba grupa nostiprinās skolēnu sadarbību ar Cēsu novada darba devējiem un organizēs akciju „Pielaiko profesiju un uzņēmumu!”. Radošās darba grupas uzdevums būs publiskas aktivitātes un neparastas spēles organizēšana par projekta tēmu, savukārt mediju darba grupas mērķis būs izcelt pozitīvus veiksmes stāstus par atgriešanos dzimtajā pilsētā un atspoguļot projektu plašsaziņas līdzekļos.

 

Uzņēmēju darba grupas sadarbības partneri ir Cēsu novada pašvaldība, AS Cēsu Alus, kā arī uzņēmumu Lattelecom BPO, Citrus Solutions, SEB bankas un Parex bankas Cēsu filiāles. Mediju darba grupas sadarbības partneri ir projekta informatīvie atbalstītāji – laikraksts Druva un Birža, savukārt pētniecisko darba grupu konsultēs profesionāli sociologi un sociālie antropologi. Radošā darba grupa sadarbosies ar skolām un citiem pārstāvjiem.

 

Šis projekts ir turpinājums pirms četriem gadiem realizētai starptautiskai jauniešu apmaiņai ar tādu pašu nosaukumu, kuras ietvaros 2006.gada vasarā Cēsu pusē satikās jaunieši no Latvijas, Polijas un Ungārijas, lai diskutētu un meklētu risinājumus jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanai šajās valstīs un citur Eiropā. Toreiz projekts noslēdzās ar virkni ieteikumu un ideju, kas tika apkopotas elektroniskā ziņojumā Nākotnes mazpilsēta, kas pieejams Cēsu mājas lapā Cēsinieku kluba sadaļā šeit.

 

Projekts Keep our brains at home 2 tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi projekta īstenotāja uzskatus, un EK nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Kluba biedri sanāk kopā, lai gūtu pozitīvas emocijas un uzturētu saikni ar Cēsīm, kā arī ģenerē un realizē radošus projektus, lai brīvprātīgi un pašaizliedzīgi palīdzētu Cēsīm kļūt par modernu, attīstītu un atpazīstamu pilsētu Latvijā un Eiropā. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Sīkāka informācija:

Zane Siksnāne

Biedrības Cēsinieku klubs projektu vadītāja

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv, tālrunis: 29480968

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv