Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 9.marts  


27.martā tautas vērtes kopai „Dzieti” 30 gadu jubileja

Folkloras kopas „Dzieti” 30.gadu jubilejas koncerts „Spīguļo, saulīt!” notiks 27.martā plkst.13:00 Cēsu Izstāžu namā. Jubilejas koncerts būs veltīts folklorista, mākslinieka Voldemāra Stelberga piemiņai, kuram šogad svinētu 120 dzimšanas dienu.

 

Jau atkal aizritējuši gadi un tautas vērtes kopa „Dzieti” kļuvuši par 30 gadiem bagātāki. Vētījot pēdējos piecos gados paveikto – ierakstīts un izdots disks „Dzietiem -25”, kā arī turpināta regulāra koncertdarbība, vasarās – Āraišu ezerpilī, tapušas jaunas koncertprogrammas,” filozofiskās pārdomās dalās vadītāja Dace Balode.

Nosaukums "Dzieti" pieņemts 1990.gadā, konsultējoties ar valodnieci Valiju Dambi. Vārds "dzieti" nozīmē "jaunie dzinumi", "atvases", tā jēga ietver uzziedēšanu, rašanos, izcelšanos un labi sabalsojas ar vārdu "dziedāt". Kā uzsver folkloras kopas vadītāja Dace Balode, „Dzieti" ir veiksmīgi atraduši un ieņēmuši savu vietu starp daudziem Cēsu koru un tautas deju kolektīviem. Folkloras kopas „Dzieti" repertuārs ir daudzveidīgs, sākot no dančiem, rotaļām, dziesmām, līdz pat teatralizētiem pasaku uzvedumiem un rituāliem. „Mēs vienmēr esam mainības meklējuma stāvoklī," folkloras kopas pastāvēšanas un veiksmes moto raksturo Dace Balode.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv