Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.aprīlis  


No 10.04. - 22.05. Mākslas dienas Cēsis2010

No 10.aprīļa līdz 22.maijam Cēsīs norisināsies Mākslas dienas, kas piepildīs Cēsu pilsētas telpu ar mākslinieciskiem toņiem un izaicinājumiem visdažādākajās izpausmēs.

 

Mākslas dienu programmā tradicionālajām aktivitātēm klāt nākušas jaunas un neparastas.

 

Mākslas tirdziņš „Četru vēju dārzā”, ar kuru tiks atklātas mākslas dienas Cēsīs, dos iespēju vietējiem māksliniekiem izstādīt un tirgot savus darbus, piedāvājot tirdziņa apmeklētājiem vērot darbu tapšanas procesu un mākslinieka vadībā veidot piemiņas lietas, vai uz brīdi kļūt par modeli ielu gleznotājiem. Tirdziņu plānots organizēt pavasara/vasaras sezonā no aprīļa līdz septembrim.

 

Ar netradicionālu foto albumu cēsniekus pārsteigs fotogrāfi. Lielformāta fotoprojekcijas digitālā veidā tiks projecētas uz nama sienas, un tās varēs vērot noteiktu laika posmu tikai klātienē.

 

Neizpaliks arī tikšanās, sarunas ar un ap māksliniekiem, jaunu filmu demonstrējumi, pavasara tērpu skates, glezniecības, podniecības un koktēlniecības darbu izstādes. Tās būs skatāmas ne tikai ierastajā vidē – izstāžu zālēs, bet arī kafejnīcās, skatlogos un vecajā Cēsu dzelzceļa noliktavā. Un vēl, kādā no izstāžu zālēm iemitināsies 500 kobiņi un naģītes.

 

Latvijas Mākslas Akadēmijas studenti un jaunais mākslinieks Jānis Vīksna savus darbus veidos pilsētvidē, radot iespēju vērot tapšanas procesu klātienē, atbilstoši šī gada Mākslas dienu moto:” ”Es eju uz ielas tieši Tev klāt, es gribu ar Tevi parunāt”.

 

Savdabīga ēnu, gaismas un skaņu saspēle tiks veidota skaņu mākslas projektā „Izklausās pēc mākslas”. Būs meistardarbnīcas un skaņu instalācijas avangardiskā ietērpā.

 

Tā kā aprīlis Cēsīs ir pasludināts par džeza mēnesi, tad mākslas dienu programmā tiek iekļauti arī džeza koncerti. Kā jauns izaicinājums Latvijas mūzikas dzīvē būs džeza opera „Pilsētas romance” ar roka un ambient mūzikas elementiem, grupas "Keksi" un Aļģirda Šuminska ”Muzikālais skudrupūznis” ar jaunu programmu, kura saņēmusi plašu publikas atzinību kā viena no labākajām Rock & Roll grupām Baltijā. Sadarbībā ar ārvalstu māksliniekiem divi koncerti - džezs Afro - Carribean Jazz Band (ASV) koncerts un meistarklases, un džeza trio „ Jean Louis” (Francija) ar pārsteidzošu nosaukumu un neparastu instrumentu salikumu (trompete,

 

kontrabass un sitaminstrumenti),pateicoties instrumentu skaņas pastiprināšanai un pārveidošanai, panācis vien sev piemītošu skanējumu.

 

Jau tradicionāli Mākslas dienu akciju ar ēku logu izzīmēšanu veido Cēsu Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi iesaistot arī iedzīvotājus. Šogad tiks pabeigta vecā tirgus paviljona logu apgleznošana, bet pie jauniem zīmējumiem tiks Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļa.

 

Cēsu Mākslas dienās 2010 piedalās un daudzveidīgu programmu piedāvā franču kafejnīca „Gourmands”, Bērnu un Jauniešu centrs, izstāžu zāle „Vecpilsēta”, Cēsu Mākslas skola, Izstāžu nams, Cēsu fotogrāfi un mākslinieki.

 

Cēsu Mākslas dienas organizē Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs ar Cēsu novada domes atbalstu.

 

Cēsis pavasari sagaida džeza un Mākslas dienu zīmē. Laipni aicināti visi pievienoties dzejas rindās teiktajam: „Es nāku uz ielas tieši Tev klāt, es gribu ar Tevi parunāt.”

Mākslas dienu programma

 

 
Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv