Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 26.maijs   Vārda dienu svin: Edvards, Eduards, Varis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 9.maijs  


Cēsu Izstāžu namā otrdien, 15.maijā pl.19.00 tirdzniecības tīkls „K-rauta” piedāvā radošās apvienības „Umka.lv” veidotu izrādi „Atpūta lamatās”.

Atpūta lamatās” ir groteska pilsētas sāga, kas veidota aptuveni 50 minūšu garā kriminālraidījuma formātā. Sižets veidots kā slepenas izmeklēšanas grupas pakaļdzīšanās cilvēka vienaldzībai pret vidi, kurā tas dzīvo. Tēmas pārspīlējums (groteska) ļauj skatītājam atsvešināti aplūkot mūsdienu cilvēciskās vājības. Izrādē izmantoti arī dokumentāli kadri, kuros attēlota cilvēku vienaldzība, apātija par apkārt notiekošo. Tas lieliski parāda problēmas aktualitāti mūsdienu sabiedrības vidū.

Galvenais izrādes - raidījuma „Atpūta lamatās” varonis ir komisārs Sesks (kāda anonīma dzīvnieka, iespējams – jenotsuņa, kažokādas apkakle). Seskam palīdz trīs izmeklētāji, ko izrādē atveido radošās apvienības „Umka.lv” aktieri. Izrādē piedalās arī divas cilvēkveidīgas lelles, kas iejūtas liecinieka un cietušā lomās. Izrādi - raidījumu papildina videomateriāli, kas piešķir tam dokumentālu dimensiju. Uzvedumā attēlotā vieta ir anonīma (figurē nosaukums Pilsēta, Valsts). „Atpūta lamatās” ir spēle ar pārspīlējumu, raidījuma formāta klišejām un līdzpilsoņu vājībām.


Īss izrādes „Atpūta lamatās” sižeta izklāsts: pilsētā norisinās dīvainas lietas – cilvēki masveidā pamet darbavietas, iestādes tiek slēgtas, pilsētas centrā parādās neapdzīvoti nami. Valdība netiek galā ar pēkšņi radušos haosu. Operācija tiek uzticēta Īpašo Lietu Izmeklēšanas Kabinetam, ko vada komisārs Sesks.

 

„Umka.lv” ir neatkarīga, piecu Latvijas Kultūras akadēmijas jauno aktieru dibināta radoša apvienība, kas nodarbojas ar dažādu muzikālu, vizuālu un teatrālu mākslas darbu radīšanu un izrādīšanu. Netradicionāls domāšanas veids, kā arī festivālos gūtā pieredze studiju laikā (tostarp labākās režijas balva festivālā "Setkani Encounters" 2004. gadā Čehijā par izrādi "Detective Bag", kā arī žūrijas speciālbalva teātru skolu festivālā Cabourg 2005. gadā Francijā par izrādi "Kroko un Dilla") mudināja toreizējos kursa biedrus atsacīties no Valsts teātru darba piedāvājumiem un izveidot pašiem savu teatrālu apvienību.

 

„Umka.lv” savās izrādēs izmanto modernu teātra valodu, Latvijai netradicionālus teātra un kultūras paņēmienus, kā arī nodarbojas ar mākslinieciskiem eksperimentiem savas laboratorijas ietvaros gan audio, gan video, gan citu vizuālo mākslu jomā. „Umka.lv” ir saņēmusi laikraksta „Diena” Kultūras balvu 2007 par izrādi „Stāsts par Danielu Reju”, kas ir āķīgs somu detektīvs, sociāli aktīvs un ironisks komentārs par mūsdienu sabiedrību un tās standartiem.

 

Projekta koordinatore

Laura Akurātere

Tālrunis: 29131412

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv