Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 9.maijs  


Cēsīs atklāts RTU Informācijas centrs un reflektantu uzņemšanas punkts   Piektdien 6.maijā Cēsu novada pašvaldības ēkā Raunas ielā 4. tika svinīgi atvērts Rīgas Tehniskās universitātes Informācijas centrs un reflektantu uzņemšanas punkts. Interesenti tajā var  konsultēties par studiju iespējām RTU, uzņemšanas noteikumiem, stipendijām u.c. jautājumiem.

 Atklājot jauno izglītības centru Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders uzsvēra, ka tas ir pirmais solis ceļā uz RTU filiāles atvēršanu. Tādējādi jauniešiem būs iespēja tehniskās zinības apgūt dienas studiju programmās Cēsīs. G. Šķenders uzskata, ka iespēja studēt inženierzinātnes stimulēs uzņēmējdarbības attīstību reģionā.

  RTU rektors Leonīds Ribickis pateicās Cēsu novada pašvaldības darbiniekiem par atbalstu augstskolas filiāles veidošanā. Viņš pauda cerību, ka laba sadarbība veidosies ar Cēsu profesionālo vidusskolu un citām tuvējām profesionālās un vispārējās izglītības mācību iestādēm. L. Ribickis arī atzīmēja, ka jaunā RTU filiāle nekonkurēs ar Vidzemes augstskolu, bet piedāvās tādas apmācību programmas, kādas jauniešiem Vidzemē nav bijis iespēju apgūt.

  Topošo RTU Cēsu filiāli vadīs Alvis Sokolovs. Viņš informēja, ka septembrī Cēsīs studentiem tiks piedāvātas četras bakalaura studiju programmas. Elektrotehnoloģiju datorvadība (budžeta), Enerģētika un elektrotehnika (budžeta), Materiāltehnoloģijas un dizains (budžeta) un Nekustamā īpašuma pārvaldība (maksas). Lai veicinātu sadarbību ar apkārtējiem uzņēmējiem un pašvaldībām, paralēli RTU filiālei Cēsīs tiks veidota zinātniski pētnieciskā laboratorija, kurā tiks akcentēta tehnoloģiju modernizācija un energoefektivitātes celšana.

Attēlā: Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders ( no labās) un Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis, pārgriežot sarkano lentu, atklāj RTU Informācijas centru un reflektantu uzņemšanas punktu Cēsīs.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv