Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 9.maijs  


Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece ieguvusi pirmo vietu eseju konkursā

Pirmdien, 7. maijā, Latvijas 9.–12. klašu skolēni pulcējās Eiropas Savienības mājā Rīgā, kur notika svinīga eseju konkursa „The limits of my language mean the limits of my world” uzvarētāju paziņošana un balvu pasniegšana. Šajā eseju konkursā balvas ieguva arī divas skolnieces no Cēsu Valsts ģimnāzijas: 12.a klases skolniece Zane Puķāne ieguva pirmo vietu, savukārt 12.d klases skolniece Dārta Helēna Pumpure – ceturto vietu.

Zane saņēma arī galveno balvu – dāvanu karti 150 latu vērtībā no starptautiskā valodu uzņēmuma „Skrivanek Baltic”, kā arī īpašo balvu no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā. „Zanes eseja izcēlās ar atklāto un aizrautīgo skatījumu uz dzīvi un mācībām, pasniedzot savu pieredzi caur ļoti personīgu un nesamākslotu uztveres prizmu. Autore meistarīgi izmanto vēsturiskas līdzības un arī viņas angļu valoda ir nevainojama,” žūrijas grūto lēmumu pamato „Skrivanek Baltic” mārketinga direktore Agnese Birnbauma-Eglīte.

Otro vietu un veicināšanas balvu eseju konkursā ieguva Edgars Peļņa no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. f klases, bet trešo vietu – Artūrs Konopļovs no Salaspils 2. vidusskolas 9.a klases. 5. vietas ieguvējs bija Aleksejs Lukančikovs no Jelgavas 6. vidusskolas 12.b klases. Kopumā eseju konkursā tika iesniegtas 132 esejas, no kurām tikai 9 bija no Rīgas, bet pārējās – no Latvijas novadiem.

Eseju konkursa tēma bija Ludviga Vitgenšteina (Ludwig Wittgenstein) citāts: „The limits of my language mean the limits of my world”. Projekta ietvaros skolēni tika aicināti aizdomāties par valodas lomu savā dzīvē, tās sniegto brīvību un iespējām, kā arī valodas robežu radītajiem šķēršļiem un ierobežojumiem.

Eseju konkursu 9.–12. klašu skolēniem organizēja starptautiskais valodu uzņēmums „Skrivanek Baltic” sadarbībā ar Kanādas vēstniecību Latvijā, Latviešu valodas aģentūru, „Fotoakadēmiju”, „Multikino”, Eiropas Savienības māju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Konkursa mērķis bija rosināt jauniešos toleranci un iecietību, kritisko domāšanu, atvērtību jauniem iespaidiem, interesi par citu valstu un tautu kultūrām, kā arī interesi ar svešvalodu apguvi un to sniegtajām iespējām.

Attēlā: Eseju konkursa uzvarētāja Zane PuķāneAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv