Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 9.maijs  


Kupli apmeklētā ceremonijā Cēsīs ielikts pamatakmens Vidzemes mūzikas un kultūras centram

 Pirms svētkiem  3.maijā   Cēsīs notiks svinīga pamatakmens ielikšanas ceremonija Vidzemes mūzikas un kultūras centra ēkai. Bijušā Kultūras centra pārbūvi par mūsdienīgu akustisko koncertzāli ar 800 sēdvietām uzsāka pagājušā gada jūlijā. Tika nojaukts vecais ēkas apjoms, atstājot vien divas sienas un veikt apjomīgi zemes darbi, un jau šovasar cēsnieki varēs redzēt jaunā ēkas aprises.

 Uz pamatakmens likšanas ceremoniju bija ieradušies daudz cēsnieku. Muzicēja Cēsu pūtēju orķestris un apvienotais koris. Uzrunājot klātesošos, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders atzina, ka šis ir lielākais no projektiem ko īsteno Cēsu novada pašvaldība un jaunais mūzikas un kultūras centrs kalpos ne vien cēsniekiem, bet Vidzemes un Latvijas iedzīvotājiem. A/S „ UPB” valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns uzsvēra, ka viņa vadītā kompānija pēdējos gados daudz būvējusi ēkas ārvalstīs un ir prieks par iespēju strādāt Latvijā un būvēt koncertzāli Cēsīs, pilsētā ar senām un stabilām kultūras tradīcijām. Vēl klātesošos uzrunāja Valsts Reģionālās attīstības aģentūras direktore Solvita Zvidriņa un Vidzemes mūzikas un kultūras centra projekta autors Juris Poga.

   Svinīgā notikuma dalībnieki noklausījās vēstījumu nākošajām paaudzēm, kurā minēti nozīmīgākie vēsturiskie notikumi, kas saistās ar namu Raunas ielā 12. Vēstījums, laikraksta „ Druva” 3.maija izdevums un zelta pulkstenis, ko šim vēsturiskajam brīdim ziedoja G. Šķenders, ievietoja kapsulā un iebetonēja.

   Lai uzbūvētu Vidzemes mūzikas un kultūras centru, rekonstruējot ēku Raunas ielā 12,  Cēsu novada pašvaldība īsteno projektu saņemot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu no divām aktivitātēm – 3.4.3.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālo centru izveide” un 3.6.1.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai”.

2011.gada 20.jūnijā tika parakstīts līgums ar AS „UPB” par  Vidzemes mūzikas un kultūras centra izbūvi. Būvniecības līguma kopējā summa ir 7 887 939,12 LVL.  Noslēgtais līgums par Cēsu kultūras nama ēkas pārbūvi paredz, ka būvdarbi noslēgsies 2013. gada beigās.

Attēlā: Arhitekts Juris Poga ( no kreisās), A/S „ UPB” valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders ievieto kapsulu betona formā.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

t. 26479606

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv