Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 9.jūnijs  


Šodien seminārs „Pasaules mantojums jauniešu rokās” Izstāžu namā

Seminārs „Pasaules mantojums jauniešu rokās”

 

2009.gada 11. jūnijā plkst. 10.00 Cēsu Izstāžu namā

 

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju aicina Vidzemes reģiona skolu un izglītības pārvalžu pārstāvjus iepazīties ar 1998.gadā tapušu mācību materiālu pasaules kultūras un dabas mantojuma tēmas integrētai mācību metodei skolu programmām „Pasaules mantojums jauniešu rokās”, kas 2008.gadā ir iztulkots latviešu valodā un piemērots Latvijas apstākļiem.

 

Seminārā laikā katrs skolas pārstāvis saņems mācību metodi „Pasaules mantojums jauniešu rokās” elektroniskā formātā. Mācību metode sniedz sistematizētu un metodisku pieeju pasaules kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un aizsardzības jautājumiem iekļaušanai visdažādāko zinātņu - vēstures, kultūras vēstures, ģeogrāfijas, dabas un vides zinību, sociālo un politikas zinātņu, matemātikas u.c. - mācību stundās. Materiāls dod iespēju aktualizēt pasaules kultūras mantojuma vērtību apzināšanos caur lokālo kultūras mantojumu, kā arī veicināt starptautiski atzītas kultūras mantojuma vērtības Latvijā.

Prezentācijā VKPAI un UNESCO LNK pārstāvji dos ieskatu un iepazīstinās klātesošos ar kultūras mantojuma saglabāšanas ideju, kultūras mantojuma izglītības metodēm, Latvijas un pasaules kultūras mantojuma vietām.

 

Mācību materiāla prezentācija ir lieliska iespēja pievērst uzmanību tam, cik svarīga ir jauniešu un bērnu izglītošana dabas un kultūras mantojuma aizsardzībā. Zināšanas un informētība dod pamatu jau bērnībā izkopt atbildību par sava kultūras mantojuma saglabāšanu, veicina ilgtspējīgu sabiedrības attīstību un cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanos.

 

Sīkāka informācija:

Vilma Platpīre
Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas
Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja

 Telefons  64123834

 

Evita Muceniece

Muzejpedagogs,

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs

Telefons 64120618Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv