Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 9.augusts  


14.augustā - septītais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - Mūsu cilvēki. Mūsu laiks.

14.augustā  plkst.17.00 Cēsīs Vecajā noliktavā pie stacijas  norisināsies pēdējais stāsts no septiņu šīs vasaras dokumentālo filmu stāstu cikla  - Mūsu cilvēki. Mūsu laiks.

 

Filmu stāstu tematika aicinās padomāt par laiku, kurā mēs šobrīd dzīvojam, par mūsu līdzcilvēkiem, par mūsu sabiedrību.

 

Tiks demonstrēti fragmenti no I.Zviedra dokumentālās filmas „Atnāc, Ērik!” un I.Kļavas filmas „EKS ĀMEN s”.

 

Dokumentālā filma „Atnāc, Ērik!” stāsta par Ēriku, kurš dzīvo skārda būdiņā bez elektrības pie pašas Latvijas un Igaunijas robežas. Ar savu vitalitāti un fantasta dabu, viņš ir vienmēr gaidīts apkārtējo kaimiņu mājās. Ar katru no pierobežas iedzīvotājiem viņu saista kāds notikums.

 

Kas liek cilvēkam dzīvot Dieva pamestā un reizē neskartas, krāšņas dabas nostūrī, kuru sadala robežstiga meža vidū?
Kas ir šie cilvēki un kā viņi bez elektrības un citām ērtībām gaida Eiropas atnākšanu. Kāda ir robeža starp urbanizētu un neurbanizētu cilvēka apziņu un skatu uz dzīvi?

Nerealizējusies aktrise, skolotāja, izbijis jūrnieks, policists, veterinārārste - visiem viņiem ir viena kopīga nodarbe - runāšana bērēs jeb bēru procesijas vadīšana. Vienam tā ir sirdslieta, otram pienākums, trešajam bizness, bet citam - iespēja piepelnīties. Tas ir stāsts dokumentālajā filmā „EKS ĀMEN s”. Filmā atpazīsim arī Cēsu puses cilvēkus.

Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps 2005 filma „EKS ĀMEN s” saņēma balvu kā labākā debijas filma un tika arī nominēta kā labākā īsmetrāžas dokumentālā filma.

No 3.jūlija līdz 14.augustam sestdienu vakaros norisinās „Šīs vasaras dokumentālo filmu stāsti Cēsīs” Vecajā noliktavā pie stacijas.

 

Skatītāji ir iecienījuši un atzinīgi novērtējuši sarunas un pārdomas, iespēju iepazīt mazāk zināmo vai atcerēties piemirsto, ko rosinājusi konkrētā vakara filmu tematika. 

 

Dokumentālo filmu stāstus Cēsīs organizē biedrība „Art Cēsis”.

 

Pasākumu apmeklējums ir bezmaksas.

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv